Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom a régi gépről...

Hogyan tudom a régi gépről átmásolni a képeket egy korszerű gépre?

Figyelt kérdés

A régi számítógép ugye még IDE/PATA szabványú, a mai gépek meg már SATA-sak. Viszont szeretném a régi családi fotókat átmenteni a régi HDD-ről. Ezt úgy szeretném kivitelezni, hogy kiveszem a régi gépből a HDD-t és egy átalakítóval kötném össze a mostani géppel. Ehhez kerestem is átalakítót:

[link]


Tapasztalata van valakinek vele? Működik ez a megoldás ahogy elképzeltem? Figyeljek oda valamire? Tanácsok?


Köszönöm szépen mindenkinek, aki segít. :)



2022. ápr. 24. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Inkább másold át a régi gépen egy adathordozóra, vagy írd ki CD-re, majd arról másold át az új gépre.
2022. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a másik gép is működőképes akkor hálózaton át átmásolsz mindent. És nem kell venni semmit. :)
2022. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A másik gépen még xp van, évek óta nem volt bekapcsolva sem, egy éve próbáltam bekapcsolni, sípolt. Így azt újra kéne telepíteni, így gondolkodtam egy alternatív megoldásban, ahol nem kell összevadászni a driveres cd-ket a szekrényből, meg egy xp telepítőt vadászni. Ez valóban kimaradt a kérdésből. Bocsi :D
2022. ápr. 24. 20:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Usb hdd-d sincs???

Arról lehet bootolni win pe-t & arra lehet másolni.

2022. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincsen sajnos, csak pendrive. De ahhoz szintén rendbe kéne rakni a gépet, hogy arra másolhassak, illetve kérdés felismeri-e majd.
2022. ápr. 24. 21:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

És anno volt két partíció a gépen? Mert nekiugrasz Xp-vel telepíteni, (még a végén sikerül bootolni) aztán lehet annyi...

Én elvinném egy szervizbe és kérnék egy adat mentést egy külső HDD-re. Lehet még olcsóbb is lesz, mint ez az átalakító.


Amúgy a gépet megnézted, lehet csak meg kell igazítani benne a csatlakozásokat? (vagy kivenni valamelyik RAM-ot--variálni...)

2022. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 Persze, 2 partíció volt, C és D. És 1-1 merevlemez. Ezért találnám talán biztonságosabbnak azt, hogy kiveszem mindkettőt, rákötöm erre, és akkor bele tudok nézni, hogy mi van azokon a merevlemezeken, hátha maradt C-n valami (amit amúgy kétlek, mert már akkoriban is D-re raktuk a fontos dolgokat, lásd képek).

A szervízes gondolat amúgy egy élhető dolog, lehet utána kérdezek, viszont akkor ahhoz is kell vennem egy HDD-t vagy egy nagyobb pendrivet, mert arra a HDD-re, ami a gépemben van, szükségem van minden nap.


Őszintén, nem néztem át a kébeleket, ramokat sem cserélgettem. Még fiatal koromban, kb 10 éve volt hasonló, hogy bekapcsoláskor sípolt a gép. És akkor újra kellett telepíteni. Mivel 1 éve is próbáltam életre kelteni, és akkor ugyanúgy sípoló hangot adott ki, így úgy gondolom, hogy valami hasonló baja lehet. De köszönöm az ötletet, egy próbát megér. :D

2022. ápr. 24. 21:45
 8/14 A kérdező kommentje:
Bár amúgy jut eszembe, ha életre is keltem, akkor is kell egy adathordozó, amire átmásolom. Egy 32 GB-os pendrivet felismer vajon az xp? :)
2022. ápr. 24. 21:46
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
32 GB-os pendrive-ot igen, a 64-est nem, ha FAT-ra van formázva. NTFS-ben nem vagyok biztos, azt lehet, hogy igen.
2022. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
linux pendrive, belépsz live módban és rámásolod a pendrivera.
2022. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!