Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a hátulütője annak ha az...

Mi a hátulütője annak ha az amazonról rendelünk?

Figyelt kérdés
Tervezek pc alkatrészeket vásárolni majd valamikor, és az amazon nagyon csábító, de ugyanakkor félek is tőle. Milyen plusz költségek merülnek fel amit így előtte nem lehet látni? Ha a németről rendelek akkor tudom hogy nincs vám, a kiszállítás ha jól tudom ha meghalad egy összeget akkor az sincs. De túl gyanusak ezek az árkülönbségek. Pl hogy lehet ugyan az az alaplap itthon 210ezer, amazonon meg 150ezer?

2022. ápr. 29. 04:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Olyan jutott még eszembe hogy amiatt lehet plusz veszteségem mert rendes itthoni forintos bankszámláról fizetnék kártyával? Nincs ilyen külön átváltós díj? Mert gondolom az amazonon csak a mi kedvünkért írják forintban az árakat egy átváltó segítségével, de majd euróban kell fizetni. De ez csak egy kis ötletelés persze :D
2022. ápr. 29. 05:00
 2/6 Gonosz72 válasza:
55%
Semmi.Én szinte mindent onnan rendelek.A német amazonrol.Pay-pal al fizetek.
2022. ápr. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Jobban jársz. Azért olcsóbb, mert sehol sincs akkora ÁFA, mint nálunk, illetve a kisvállalkozások terhei is Magyarországon a legmagasabbak, amit kénytelenek beleépíteni az árba. Időben is kb. ugyanaddig tart, míg megérkezik, mert bár messzebbről jön, de a csomagfeladást nem a Magyar Posta végzi.
2022. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shaddark ***** válasza:

Nem Eu-s országból ha rendelsz.

A kiírt vételár

+Áfa (a Magyar 27%-os, nem a külföldi)

+Vám

+vámkezelési költség

+szállítás


Eu-s országból ha rendelsz.

+ magyar 27%os áfa

+szállítás

Vám nincs.


Kivételt képeznek az olcsó vásárlások, 150 EUR alatt vám mentes az áru.

Ilyen apró dolgokat lehet vásárolni vám mentesen.


Itt

[link]

találsz vám kalkulátort, ez segíthet belőni az árat.

És bővebb információt ad mindenről, mindenképpen olvasd el mielőtt rendelsz.

2022. ápr. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod 2 héten belül indoklás nélkül visszaküldeni ha nem tetszik.

Fél év utáni meghibásodásnál macerás lehet a garanciális szervíz...

2022. ápr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:

#5

Termék függő. Az Asusnál pl. gyári garancia van, mindegy hol vásároltad csak legyen számlád és be legyen regisztráva az Asus fiókodban. De sok más cégnél is így működik. A legtöbb nagy márka saját szervízben intézi ezt, a boltot nem is érdemes belekeverni mert csak lassít az ügymeneten. Én pl. Dell gépeket veszek a céghez, és ha baj lenne velük garancia időn belül a Dell ügyfélszolgálat küldene ki szerelőt hozzájuk (de nem volt még).


Az elállás joga valóban necces, én pl. monitort vagy televíziót éppen ezért nem vásárolnék ilyen messziről (pixelhiba esetén nincs az hogy visszaküldöm).

De vásároltam már ebayon gamer-széktől Oculus Quest2 ig én is több mindent. Mire ideérnek nem is olyan olcsók, érdemes számolgatni előtte mert simán lehet hogy a "fele ár" valójában többre jön ki a végén mint ha itthon megveszi valaki.

2022. ápr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!