Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mini PC szervergép?

Mini PC szervergép?

Figyelt kérdés

Találtam jó áron egy pár "Mini PC"-t.

Az ilyen típusú gépek nyilván nem arra vannak kitalálva, hogy 24 órában fussanak. De lenne tőle bajuk?

Köszi!



2022. máj. 4. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak elfáradni.
2022. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Hogy egy számítógépet mire használ a tulajdonosa, azt maga dönti el. Minden számítógépnek, egy laptopnak is, egy mini PC-nek is bírnia kell a folyamatos üzemelést. Nyilván a gép élettartama között és aközött, hogy mennyi ideig üzemel a gép, van kapcsolat – ahogy kvázi bármelyik használati tárgy esetén –, de „illik” egy gépnek 24 órás üzemelés esetén is évekig bírnia.


Amúgy inkább a 24 órás alacsonyabb terhelésű üzemelés, mint napi 1 óra üzemelés csúcsra járatva. Sok helyen pont azért választanak mini PC-t, mert nem kell nagy teljesítmény, de jó, ha kicsi és csendes a gép. Pl. arról megy 0–24 órában egy reklámfelület stb…


Nekem egy Gigabyte Brix üzemel – benne egy Celeron J3160-as 4 magos, 1.6 GHz-es processzorral – kicsivel több, mint öt éve 0–24 órában, ő a seed szerver, DLNA szervert, fájlszervert, illetve apró automatizálási feladatokat is ellát. Tavaly a hűtőventilátor megadta magát, de pár ezer forintért rendeltem egy újat AliExpressen, kicseréltem, és azóta is működik gond nélkül.

2022. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen típusú gépek nyilván nem arra vannak kitalálva, hogy 24 órában fussanak."


De.

Szerencsére léteznek szabványok amiket követnek a gyártók, így ez nem okozhat problémát. Amíg nem teljesen ismeretlen kínai alkatrészekről beszélünk.

2022. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy úgynevezett Gigabyte Brix-em van, 2018 szeptemberében vettem és futtatok rajta azóta folyamatosan Ubuntu Server-t, szünetmentes tápon így méf áramszünet alatt sem áll le (uptime pedig 248 nap, annyi ideje nem volt újraindítva). És köszöni szépen semmi baja.
2022. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2022. máj. 4. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:
A 24/7 használhatóságot le is írják néha, pl. néhány Shuttle gépnél.
2022. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!