Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wifi 6 routerek jelerőssége...

Wifi 6 routerek jelerőssége miért gyengébb a régebbi, Wifi 4-es routereknél?

Figyelt kérdés

Asus RT-N56U és RT-N18u routereket (Wifi 4 használok) 65nm-es két szobás vasbeton lakásban. A netem 30 Mb/s optikai fel- és letöltés, az gond nélkül megy az egész lakásban. Gondoltam a belső hálózat miatt fejlesztek wifi 6-ra. Először egy Huawei AX3 Pro routerrel próbáltam, aminél hátsó szobában 1 Mb/s-t mértem 0/5 jelerősséggel, a régi N-es routernél ez 4/5. Gondoltam, hogy hardverhibás volt a Huawei. Most egy Asus RT-AX53U-t vettem, ott már 1/5 lett a jelerősség és 14 MB/s-el megy. Csökkentettek a routerek teljesítményén? Vagy mi az oka annak, hogy mindenhol nagyobb hatótávolságot is olvasok a Wifi 6-os routereknél, de én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom. Annak nem sok értelmét látom, hogy az ígért 1,2-1,7, vagy akár 3 Gb/s sebesség a router mellett működik, de 2-4-6 méterrel arrébb sokkal rosszabb a jel, mint egy N-es routernál.


2,4 GHz-en teszteltem mindent, 20, 40, 20/40 sávszélességen, az Asus routerek beállítása azonos volt (Wifi Performance, azonos csatorna stb.)



#wifi6 router asus rt-n18u rt-n56u rt-ax53u
2022. máj. 5. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A WiFi 6 5 GHz-en megy, annak a lefedettsége eleve rosszabb, nehezebben megy át a mezei falakon is, a vasbeton egyenesen kinyírja, ahogy tapasztaltad is. Nem a teljesítménye kisebb, hanem a magasabb frekvencia miatt rosszabbak a hullámterjedési adottságok. De mivel a 2,4 GHz telített, a routereken kívül ezer más eszköz használja ami zavart kelt, a nagyobb sávszélesség miatt más tartomány kellett. Valamit valamiért.
2022. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem is használok mobilon 5ghz es wifit, így talán néhány órával tovább bírja az aksi XD
2022. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 az 5G energia szükséglet nem ugyanaz, mint az 5Ghz WIFI esetében. :) Csak frekvenciában van változás, attól nem fog többet enni.


FunFact:

802.11n (Wifi4) 2.4/5 Ghz-en tud menni

802.11ac (Wifi5) szabványnak nincs 2.4 Ghz-es tartománya

802.11ax (Wifi6) 2.4/5 Ghz-en tud menni

802.11ax (Wifi6E) 2.4/5/6 Ghz-en tud menni

802.11be (Wifi7) 2.4/5/6 Ghz-en tud menni (Még nem jelent meg)

2022. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az 5Ghz rendben van. Itt a 2,4 Ghz-re értem. Az miért lett ennyivel rosszabb egy Wifi 6-ot is támogató routeren? Visszafelé kompatibilis, na de hogy ennyivel lassabb és gyengébb legyen, az furcsa.
2022. máj. 5. 16:20
 5/5 CspCsj ***** válasza:

A router-ek antennáinak a különbsége is okozhatja.

Ahogy látom a régieknek elvileg 5dBi, az újaknak 2-3dBi antennájuk van.


Cserélhető antennás router-t is választhatsz, aztán külön szerzel hozzá mondjuk 7dBi antennákat. (frekvenciára figyelni!)

Pl.: [link]

2022. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!