Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megerősíted vagy sem a szerelő...

Megerősíted vagy sem a szerelő állítását?

Figyelt kérdés

A szerelő azt mondja hogy a hdd Raw Read Error Rate részével nem kell foglalkozni a S.M.A.R.t Részen belül, barátom meg az ellenkezőjét állítja.


Mind a kettő pc szerelő / forgalmazó.


Szerinted melyikük mondd igazat?

Válaszokat köszi!



2022. máj. 6. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Akár mindkettő is lehet igaz, csak ugye mindig a részletek, amiket szabtok leírni..
2022. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
a többi az normál értékes csak ez 16456
2022. máj. 6. 21:55
 3/18 anonim ***** válasza:

Most megnéztem, nekem mindegyiken nulla.

Ez csak utólag fog kiderülni, sajnos.

Ha van rá lehetőséged, akkor már ne használd annyira, fontos dolgok legyenek meg máshol is.

Nekem van egy, amin a write errorok kezdtek el szaporodni, azóta nem írok rá, csak olvasásra használom és nem szaporodnak tovább, de azért a fontos dolgokat lementettem róla.

2022. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
19%
xd
2022. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#3 Ok, most ott pihrn az asztalon, köszi a tanácsot.
2022. máj. 6. 22:50
 6/18 anonim ***** válasza:
Megerősítem, ha az egy Seagate merevlemez, akkor nem kell foglalkozni a "Raw Read Error Rate" értékkel.
2022. máj. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság a kettő között van.

A tény az, hogy mihelyett valamit elkezdesz használni, annak az állapota folyamatosan amortizálódik. Attól, mert valami nem 100%-os, még nem jelenti azt, hogy az rossz lenne. Ameddig komolyabb probléma nincs, addig jónak tekinthető.

Persze, lehet az ember (túl)óvatos. Meg hát valamivel foglalkozni, az nem azt jelenti, hogy azt a dolgot túlreagáljuk.

Én azon az állásponton vagyok, hogy ameddig komolyabb gond nincs, addig nem kell pánikolni. Főleg, hogy az ilyen diagnosztikákat azért fenntartással kell kezelni.

Arra pedig soha nem szabad alapozni, hogy az adott hardver garantáltan jó lesz! Biztonsági másolat mindig legyen! Soha nem tudhatod, hogy mi okoz hibát, láttam én már 100%-os kondíciójú vinyót egyik percről a másikra megpusztulni, és láttam 10% alatti kondíciójút még évekig futni. (Akkor sem hiba miatt lett lecserélve, hanem mert már kicsi volt.)

2022. máj. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6 Egy ilyenről lenne szó:


[link]


Meg erről:


[link]


Uróbbit 2019.10.31 óta van meg, nálla se nulla ez az érték de ő is remekül működik.


#7 Nem tapasztaltam komoly hibát, mindegyik mindent átmásol, megtart, és szupergyors még mindig. Természetes ha valamit veszek és használom nem marad olyan állapotban mint új korába. A Seagate (1. Link) az 2020 jun 16 óta van meg.

2022. máj. 7. 14:38
 9/18 anonim ***** válasza:

"Uróbbit 2019.10.31 óta van meg, nálla se nulla ez az érték de ő is remekül működik."

_Tehát nem nulla, akkor = 1, 2, 3, vagy 65535 ?


Nem lett volna egyszerűbb mindkettő Hdd S.M.A.R.T. adatait valahogy bemásolni, vagy belinkelni ide?????


Már csak azért is, mert lehet, hogy más attribútumok értéke tényleg magasabb a megengedettnél, de a program esetleg nem jelzi hibának.

2022. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Aki meg a 6-os választ lepontozza, annak soha nem volt Seagate merevlemeze.

De még a keresőt sem tudja használni az interneten.

Vagy milyen válasz kellett volna?

-Hogy azért, mert a ST-nek a Raw Read Error Rate értékei azért magasak, mert mást számol az említett attribútum alatt és nem hibákat!

És a 195 = Hardware ECC Recovered érték is (-ha van olyan, akkor-) ugyanannyi, addig minden oké?


Tényleg az kell, hogy egy majdnem nulla információból álló kérdésre írjunk egy három oldalas magyarázatot?

2022. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!