Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Konzol vagy PC? HELP!

Konzol vagy PC? HELP!

Figyelt kérdés

Sziasztok


Volna egy olyan gondom, hogy konrétan döntésképtelen vagyok és ebben kérném a segítségeteket!

Lehet nem ide illő téma de hátha...


Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy konzol vagy pc gaming volna számomra az ideális! Imádok játszani, persze ha van időm! Mondhatnám azt, hogy megengedhetem magamnak mindkettőt, de egyszerűen valamelyik úgyis kiesik és fölöslegessé válik, azt meg nem szeretem ha áll a pénzem a polcon, asztalon... szóval valaki, aki hasonló cipőben járt/jár az dobjon már meg 1-2 jó tanáccsal, hogy mégis lenne a jó döntés! Itt csak a gameről van szó, számítógépem mindig is lesz, de nem erőmű ami rohadt drága és 3-4x annyiba kerül mint egy PS5!


Köszönöm szépen!



2022. máj. 7. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha van netezős, böngészős pc-d, vagy laptodod, akkor konzol.

Egyértelműen jobban megéri. Egy rtx 3060 jelenleg drágább mint maga a ps5. Vagy vársz amíg lemennek a hardver árak és akkor veszel pc t

2022. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

PS5 jó választás főleg akkor, ha 1 játékos módokat szeretnéd használni. Nyilván egy jó monitorral/TV-vel élvezhetőbb, de a grafikai erőforrás miatt nem kell aggódni.


Én jellemzően célozni nem szeretek controllerrel, tehát olyan játékok mint Battlefield, Call fo Duty és hasonló esemény dúsabb játék menetekre inkább egér/bill kombó célszerűbb.


Bár hallottam olyasmiről is, hogy a PS5 ezeket is támogatja, de én sose próbáltam ki ezeket.


Másik témakör, amiben egyik irányba se billen a mérleg szerintem: a VR dolog. PC-re egy rakat VR-os headset létezik, drágább-olcsóbb. PS5-re hamarosan kijön a PSVR2.


Nekem egy elég erős erőművem van laptop formában (Razen9, RTX3080) és így is inkább PS5-ön játszok főleg. VR játékokat laptopon, mert a PS-hez ugye még nincs VR.

2022. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha nulláról kezded és nincs 400-500 ezred legalább (amiből már fel lehet építeni egy PC-t, ami tud futtatni újabb játékokat is FHD-n kvázi kompromisszumok nélkül), akkor konzol.
2022. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy volt PS5-öm és baszó volt, 1440P-s monitoron nagyon szép volt az összes game amit kipróbáltam. Csak valamiért kelt bennem egy aféle bezártság érzetet, amit már pc-n nem tapasztalok, ott azt csinálok amit akarok és igen itt képbe jon a kontrolleres aim, ami egyébként nem rossz de ehhhh néha megőrülök! PC-n viszont egyszerűen nem tudom úgy élvezni a game-et mint konzolon! Nem tudok olyan ütős érvet konzol vagy pc mellett, hogy azonnal tudjak dönteni! Kiégek magamon!
2022. máj. 7. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Játékfelhozatal is fontos szempont lehet, kérdés mik érdekelnek.


PC-re ezerszer több van, főleg régi klasszikusok, RTS játékok, indie és early access játékok miatt. PS-re pedig híresebb, nagyon jó exkluzívok vannak.


Ha VR szempont lenne, nem bíznék Sonyban, hogy érdemleges játékfelhozatal lesz a PSVR2 mellé.



"PC-n viszont egyszerűen nem tudom úgy élvezni a game-et mint konzolon! "

Ez szerintem áthidalható. Nekem speciel TV-re IS rá van kötve a gép, aztán be lehet elé ülni kontrollerekkel versenyzős, verekedős, vagy partijátékokhoz például.



Szerintem egyértelműen nyer a PC minden téren, kivéve a borzasztó videokártya árakban.

2022. máj. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül dönteni. Ha van elég keret, akkor tudsz venni egy PC-t, mellé pedig egy XBOX Series S-t (az ára miatt, de ha így is belefér, akkor PS5/Series X).
2022. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!