Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kvázi csak a Flight Simulator...

Kvázi csak a Flight Simulator 2020 miatt érdemes Xbox Series S-et venni vagy inkább gépet fejlesszek?

Figyelt kérdés

Egy Ryzen 5 2400G procim van (iGPU-val) + 8GB RAM.

Nos nekem a játékoknál az FSX, DCS World jelenleg az etalon (két gépgyilkos játék mellesleg). Persze a Battlefield és COD újabb címei is igencsak kéne kategória, de az FSX az a játék ami miatt egy konzolt is simán vennék (ha tényleg megéri).

Vagy az asztali monitoron (22 col fullHD) vagy a TV-n (43 col fullHD). Nyilván a játékélmény is fontos és nem tudom az olcsóbbik XBox fullHD-ban mit jelent a gyakorlatban. Gépfejlesztéssel pedig közepes grafikát is elfogadnék (fullHD-ban) kompromisszumként.

Ja és van egy Thrustmaster T150 kormányom is, de az szerintem nem XBox kompatibilis, amúgy akkor képbe jöhetne bármilyen autós konzoljáték is.


Döntés mellette:

* 105 ezer egy Series S míg egy low-end videokártya kerül ennyibe + gondolom a CPU-m is kalap kaki (tehát min. egy full csomagos PS5 árából kellene gépet fejlesztenem)


Döntés ellene:

* Csak egy játék miatt konzolt venni úgy hogy FPS-t gamepad-dal lehet csak játszani... Valóban megéri? (főleg az FPS-egér hiány ami fájó pont)

* Kérdés, hogy a Thrustmaster T-Flight Hotas X joystick-om XBox kompatibilis-e (PS3 tuti). Másik joystick-ot pedig új konzol és egy játék miatt tuti nem veszek.



2022. ápr. 14. 18:40
A kérdező szavazást indított:
Én a helyedben vennék Xbox-t. Ezernyi más cím van még ami szintén érdekelhet majd.
A leírtak alapján inkább csinálj egy nagy gépfejlesztést és egy ideig nem lesz gondod.
4 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem ezek gépgyilkosak, hanem neked vna nagyon gyenge géped ( jó, az FS2020 az gyilkos ).

Kell egy rendes dedikált videókártya, sok ram és egy Ryzen 7 5700 a jelenlegi 2400G helyére. Ez így mindjárt 5-600 000, de akkor mehet a buli 4Kban :D

2022. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A legjobban egy Game Pass Ultimate előfizetés érné meg (HA-ról 17 ezer/év) és akkor Cloud Gaming segítségével hardvertől függetlenül, akár telefonon is tudod nyomni a Flight Simulatort, illetve azon kívül több száz játékot is (benne van a Microsoft Flight Simulator, felhőből is játszható).
2022. ápr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1: De akkor ezt figyelembe véve csak megérni az Xbox Series S, nem?

Nekem elég a fullHD csak stabil legyen. Kérdés, hogy a mostani joystick-om jó-e az FS2020-hoz.

2022. ápr. 15. 08:02
 4/20 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Alapvetően mindenképp megéri egy Series S, a jelene abszolút biztosított. Minden mai játékot szépen futtat FullHD-n, vagy ha nem, akkor lejjebb veszi a felbontást és fix marad az FPS, de ez egyelőre csak nagy címek erőforrás-igényes pillanatinál szükséges. Egyedül a jövő a kérdés, de ott túl sok forgatókönyv lehetséges, nem tudjuk megmondani.

Rákerestem a joystickodra, Arukereso szerint kompatibilis platformok: PC, PS3, tehát valószínűleg nem lehet életre lehelni Series S mellett.

Ezek ismeretében egyébként továbbra is azt mondom, hogyha elég gyors interneted van (kábelen, minimum 50-100mbps), akkor a legjobb megoldás a Game Pass Ultimate és a Cloud Gaming.

2022. ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Az Xbox series s a legolcsóbb és legjobb választás fullhd-ra. Még 1440p-re is jó választás lenne. Én pl. az Nvidia geforce now tudom ajánlani, ugyanolyan felhőben játszható. Szerintem teljesen megéri. Egyébként a proci elég, +8gb ram, és egy rtx 3050. Maximum 160K-ból megvan az újítás. Ne szaladj előre! Ha nem kell proci akkor ne vegyél. Ha kell akkor egy 11-12gen i3 is tökéletes 30-40K.

[link]

2022. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A Series S olyan olcsó, hogy gyakorlatilag bárkinek megéri, akár PC vagy másik konzol mellé. Game Passban jelenleg több mint 450 játék van. Elég esélyes, hogy találsz még mást is ami tetszik. A gép rendszeresen van a hivatalos (114e) ára alatt. Ez most a legolcsóbb amit találtam: [link] 102 ezer.


Új profillal az első hónap Game Pass 300Ft. Ha nem akarsz teljes árat fizetni akkor megteheted, hogy veszel 3 év Gold előfizetést valami kódos oldalon ahol olcsó és arra aktiválsz 1 hónap Game Pass Ultimatet. Ekkor a három év Goldot átkonvertálja GPUvá a rendszer. 2 éve negyvenezerből megvolt nekem HÁROM ÉV Game Pass ami azt jelenti, hogy mivel új cuccok is vannak benne plusz az összes Microsoft játék ezért nem kell rá venned SEMMIT. Gondolom nagyon sokkal nem lettek drágábbak ezek a Gold kódok azóta. Arra figyelj csak, hogy ezt a mókát csak akkor lehet bejátszani ha nincs GPU előfizetésed a profilon éppen. A gépen minden fut HDben vagy 1440pben.


https://www.youtube.com/watch?v=OkEruPl_lhU

2022. ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6: Nem vagyok egy grafikafétises, de ezen a videón elég komoly különbség van a két konzol között grafikában. Nem számítottam ilyen drasztikus eltérésre. Lehet akkor inkább Series X-et fogok venni (ha valóban veszek konzolt), mert az egyértelműen időtálóbbnak tűnik (akármikor vehetek egy 4K monitort/TV-t).

Ha viszont anyagilag nem érzem majd áldozatnak, akkor tényleg inkább egy új konfigot újítok be +500-ért. De most egyértelműen inkább a Series X-re hajlok a linkelt videó miatt mivel engem csak az FS2020 érdekel, de az tényleg csak a látvány miatt.

2022. ápr. 16. 17:34
 8/20 anonim ***** válasza:

Az FS2020-ba a radikális grafikai változást azt hozza meg, ha átállítod hogy a térképadatokat ne a bingről hanem a google earthről szedje:


https://www.youtube.com/watch?v=E11XsrBdzcg


Szerintem ez csak gépen elérhető., bár ez csak akkor érdekes ha sokat nyomulsz földközelben.

2022. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

450K-ért 3060 konfig win nélkül.

[link]

2022. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
A 11gen az már rég felejtős.
2022. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!