Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem megy mindig az...

Miért nem megy mindig az optikai lemez meghajtó motorja?

Figyelt kérdés
Van egy ősrégi (2003 ferbruári) Hitachi-LG (HL-DT-STDVD-ROM GDR8161B) meghajtóm, amiben nem mindig pörög fel a motor. Csak akkor hajlandó elindulni, ha kicsit rásegítek a kezemmel, de még akkor se mindig. Egyébként nincs beragadva a motor, könnyen forog. Ha már sikerült felpörögnie, utána már rendesen működik. Sajnos van, hogy sokszor rásegítéssel se tud felpörögni. A lézer jó benne, látszik rajta, hogy látja a lemezt, csak a forgás hiányában nem tudja beolvasni. Annyi érdekesség, hogy ahol a motor csatlakozik a PCB-re, ott van egy IC, ami nagyon fel szokott melegedni. Ma például úgy "javítottam meg", hogy szétszedve kiraktam a tűző napra. Már egész nap járatom szinte, remélve hátha helyrerázódik, de sajnos nem úgy néz ki, hogy helyre akarna rázódni. Amúgy mondom, ha már sikerült felpörögnie, aztán szépen olvassa a lemezeket. Miért csinálja ezt? Az a forró IC lehet a motor vezérlője? Valahogy meg lehet ezt javítani? Tudom, hogy nagyon olcsón kapni ilyeneket, de az engem nem érdekel, csak még mielőtt valaki azt tanácsolná, hogy vegyek újat.

2022. máj. 11. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Pár ezer forintért lehet venni, nem küzdenék már vele
2022. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!