Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyszerre csak megszűnt a...

Egyszerre csak megszűnt a hanglejátszás a laptopomon, hol állíthatom vissza?

Figyelt kérdés

#laptop hanglejátszás
2022. máj. 13. 10:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kiderült, hogy nem szoftveres probléma. Mikfrofon műxik, de hangszóró nem.
2022. máj. 13. 12:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így egy kicsit kevés.

-Milyen operációs rendszer?

-Milyen laptop?

-Volt valami frissítés manapság?

-Van rácsatlakoztatva bármilyen hangszóró, akár vezetékes akár vezeték nélküli (bluetooth pl)?

-Van más eszköz ami bluetooth-szal csatlakozik?


Lehet drivert (illesztőprogramot) töröltél vagy frissítettél (vagy maga a rendszer tette ezt).

Lehet csak lenémítottad funkció gombbal a billentyűzeten.

Lehet lehúztad véletlenül a hangkeverőben a hangot.

Lehet fizikai hiba is, pl megsült/elpattant egy vezeték ahogy hordoztad a gépet.


Ha windows géped van, amit meg tudsz nézni:

-Jobb alsó sarokban van egy hangszóró jel, ha nincs ott, akkor az óra mellett van egy felfele mutató nyíl (olyan mint ez ">" csak felfele), ott találod meg. Azon jobb klikkelve nézd meg a hangbeállításokat (hangbeállítások megnyitása), nincs véletlenül lehúzva nullára, illetve a hangkeverőt is (hangkeverő megnyitása).

-Keresőbe írd be hogy vezérlőpult, az új ablak jobb felső sarkában rakd át a nézetet kis ikonokra (megtekintés a következő szerint: Kis ikonok), az ikonok közt keresd meg a Hang-ot, nyisd meg. Az új ablakban nézd meg mi van kijelölve elsődleges hangszórónak, ha valami digital stb, akkor lehet elállítódott.

-Ha ott minden rendben, kattints rá egyszer bal egérrel az alapértelmezett hangszóróra és az ablak jobb alsó felében van tulajdonságok gomb, azt nyisd meg. Az új ablak általános fülén (azt nyitja meg elsőnek) Vezérlő adatai: XY - Tulajdonságok gombot nyomd meg. Az új felugró ablakban felül menj át az illesztőprogram fülre. Ha lehetséges, nyomj rá az 'Illesztőprogram frissítése' gombra.

-Ha ott se látsz semmit, akkor bezárhatod az ablakokat. A tálcán keresőbe írd be Eszközkezelő, azt nyisd meg. Ilyet kell keresned: Hang-, video- és játékvezérlők, illetve Hangbemenetek és -kimenetek. Ha nincs semmi a két lenyitható fülnél, akkor nincs fent a hanghoz szükséges illesztőprogram, ezt a laptopod hivatalos oldaláról tudod letölteni a netről. Ehhez kell a géped pontos típusa (általában az aljára van felragasztva, pl [link] ott a modell name). Arra rákeresel, letöltöd és telepíted a szükséges illesztőt.

2022. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Látom mire leírtam ezt a kisregényt már változott a helyzet.

Ha van külső hangszóród, azt csatlakoztasd rá a gépre, megnézni hogy csak a hangszóród ment tönkre, vagy az alaplapi hangkártya. Ha előbbi, akkor simán használj egy hordozható hangszórót, akár vezeték nélkülit, ha utóbbi, általában alaplapcserét javasolnak ami kb ugyan annyiba kerül, mint amennyiért a gépet vetted vagy most ér.

2022. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Este csinált a win10 egy frissítést, azóta az én asztali PC-men is alig van hang. Értsd VLC 200%-ra felhúzva és a füledbe suttog, mint mikor 2-5%on van a hang, lehet nálad is ez lesz, csak ott előbb volt frissítés.
2022. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na úgy tűnik nálam simán a hang beállításba kevert be, átrakta a hanglejátszást egy másik csatornára, ami gomblenyomásra megy (+ főleg a mikrofoné).

Itt egy gyors kép mit állítottam.

[link]

Tálca -Start menü mellett (gépindításkor bal alsó sarok) keresőbe beírtam Vezérlőpult (1), átállítottam kis ikonokra (2) a megjelenést, megnyitottam a Hangot (3), ott egy bal egérgombbal kijelöltem a megfelelő hanglejátszót (4), mivel a képen nálam a legfelső volt alapértelmezett, ezért a 4-es pontban lévő fejhallgató kijelölésénél az alapértelmezett (5) gomb aktiválható lett, átraktam (pontosabban visszaállítottam) arra és már megy. Ezt nézd meg nálad is mindenképp.

2022. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!