Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive-t nem terheli meg,...

Pendrive-t nem terheli meg, ha torrentezéskor erre mentődnek a file-ok, file töredékek? A többszálas letöltés nem nyüstöli, vagy gyorsítja az élettartama romlását?

Figyelt kérdés

A kérdés értendő bármely flash-memóriára akár, de elsősorban pendrive-ra. Nem okoz zavart a torrentezés, ezekre mentve? Pl esetleg hamar értelmezhetetlenné válnak az adatok és formázni kellene az egész flash meghajtót? Ha félbeszakad a torrent letöltés, és file töredékek maradnak, nem okoz zavart? És később folytatni is lehet a megszakad torrentet? (HDD-n nem szokott gond lenni, de flash-re még nem próbáltam.)


Szokásos msdos (FAT32) file rendszer esetére.



2022. máj. 14. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem gond
2022. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem gond, viszont ha nem elég gyors akkor másolási sebességen fog letölteni ami nyílván nem előnyös

Illetve ha seedelni szeretnéd akkor erről kell majd seedelned ami nem kényelmes

2022. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A torrentkliens annyit figyel, hogy a megadott elérési úton ott vannak-e a fájlok. Ha nem, mert nincs csatlakoztatva a meghajtó, hibával leáll. Mivel a torrentek folytatása hash ellenőrzéssel kezdődik, ha bármilyen más hiba vagy sérülés történne, akkor ellenőrzés után automatikusan letöltődik a helyes szelet és/vagy folytatódik a hiányzó darabok letöltése, neked ezzel nincs teendőd.


A torrent protokoll működése alapján viszont több száz vagy ezer szeletet töltesz le, ami egyenkénti írási műveletet jelent, a flash meghajtónál pedig ez a szám véges. Jobban fogja az élettartamot rövidíteni a közvetlen torrentletöltés mint ha rámásolnád a kész letöltés fájljait.

2022. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A max net-letöltési sebességem azonos a pendrive-omra történő írási sebességem maximumával.

Előző, mit értesz az alatt, hogy nem kényelmes? Ártalmas is? Mi miatt nem kényelmes? Egyidejű tevékenységet akadályoz? Vagy más probléma van evvel?

2022. máj. 14. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:

A sima raw írás is több művelet egymás után mert a rendszer igyis úgyis blokkokat ír.


A block méret eltérés esetleg ami gondot okozhat de nem jelentős és ez alapján nem lehet kijelenteni hogy jobban terhelné. Nekem torrent cache drivenek egy ssd van benn és nem terhelodik jobban, vagyis nem tudom de 0 százalék lifetime-s azért használom erre évek óta

2022. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyszerre írtunk, most akkor a 15:37-re reagálok:

nos, éppen ettől tartottam... ezek szerint mégiscsak sokszoros a pen-re írás, adott időszakon belül, mintha ugyanazt előbb hdd-re töltöm és utólag pen-re. Pl ha egy 100 MB -os file-t pen-re torrentezem, akkor többször annyit írt a gép a pen-re, mintha előbb hdd-re torrentezem azt a file-t, és utána ugyanazt a 100 MB-os file-t pen-re átmásolom, ugye?

Akkor mégis sokat számít.

2022. máj. 14. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra értettem a kényelmest, hogy ha seedelni akarod akkor bekell hogy legyen dugva, de mivel pendrivére töltessz le dolgokat gondolom máshol szeretnéd használni, tehát ha máshol használod nem tudod egyszerre használni is amit letöltöttél és seedelni is,


Mellesleg miért aggaszt ennyire az élettartam? Bagóért lehet pendrivéket kapni

2022. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!