Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire gagyi márka a PowerCo...

Mennyire gagyi márka a PowerColor? Megéri megvenni ezt az RX 6600-ast?

Figyelt kérdés

[link]


Azt vettem észre, hogy 17 ezerrel olcsóbb, mint az Asus. Nyilván az sokkal minőségibb kártya.

Viszont az is feltűnt, hogy van egy másik PowerColor-os ugyanilyen RX 6600-as kártya csak 15 ezerrel drágább:

[link]

Ennek a Hellhound neve van az olcsóbbnak meg Fighter.

Amit kinéztem magamnak azért ennyivel olcsóbb, mert ez egy gagyibb PowerColor vagy ezt a márkát eleve kerülni kell?


Jó lenne, ha tudnék végre venni normális józan árban (max 160) egy RX 6600-ast, de nem akarok szívni sem vele, hogy utána túlmelegedjen meg gariztatni kelljen akkor inkább összeszorított farpofával megrendelem a drágábbat.


Szóval érdemes megvenni ezt a 160 ezres PowerColor kártyát vagy nézzek inkább drágábbat? (mondjuk Asus)



2022. máj. 23. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "alacsonyabb" szintá kártyák között sok különbség nincs. A GPU ugyanaz, ezek még nem esznek sokat így a hűtéssel és a vrm-mel sem lehet mellé lőni.. RX6600-ból szerintem mindegy melyiket veszed.
2022. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó márka a Powercolor a Hellhound a közép/felső középkategória náluk mint Asusnál a TUF mondjuk. Mivel ez a kártya is alsó középkategória így nagyon komoly hűtés nem is kell rá. A Hellhound is teljesen jó lesz.
2022. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"A Hellhound is teljesen jó lesz."


Ezt úgy fogalmaztad mintha az lenne az olcsó. Én a Fighter-t néztem ki magamnak, az 160, a Hellhound pedig 175. Ha előbbi is megbízható és minimális eséllyel szívhatok csak vele, akkor nyilván inkább az olcsóbbat venném meg, mert az a 15 ezer jól jönne másra (hűtő, ház, pendrive stb.) amit még tervezek venni.

2022. máj. 23. 21:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Órajelben és specifikációkban megegyezik a kettő. Nem tudom mivel nyújt többet 15 000-ért a Hellhound, esetleg nézd meg a PowerColor weblapján. Én látatlanban azt mondom, hogy ebben a kategóriában felesleges a drágábbat venni.
2022. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Hellbound-on 2x100mm a ventilátorok mérete és RGB-s. A Fighter-en 2x90mm a ventik és nem RGB-s. Én ebben látom a 15 ezer különséget.
2022. máj. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shaddark ***** válasza:
69%

A hűtés a drágábbikon masszívabb, méretre is nagyobb.

De én nem látok nagy különbséget így szemre, 3 hőcső, ugyanolyan bordák..., inkább a világítás dobhatta meg az árát.

- Azért a 7 hőcsöves TUF-al összevetni a 3 hőcsöves Powercolort elég merész :)

Mondjuk 6600-ból nincs is TUF, nincs értelme, dual van csak mert az a megoldás bőven elég neki. 6700-ból már van TUF is.

Amíg az Asus 10 év múlva is vígan muzsikálni fog, addigra ez már újra fel lesz dolgozva a veszélyes hulladékok közül.

Az egy másik kérdés hogy van-e szükség 10 évre a mai világban...

A garancia idő 3 év, addig egészen biztosan el fog menni ez is.

Addigra meg valószínűleg cserélni kell megint, mert jön a cyberpunk 3099 meg minden ilyen amihez kevés lesz :)

2022. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Összességében egyébként elmondható, hogy ennek az AMD kártyának jobb hűtése van, mint az RTX 3050-nek? Mert az volt az elsődleges szempont (megbízhatóság, fogyasztás, hő). Úgy tudom ezekben jobb, illetve teljesítményben forma-forma.

Egy RTX 3050-es rendelést emiatt a kártya miatt vissza is mondtam és végül a Hellbound RX 6600-ast vettem meg. Remélem nem volt totális hiba a változtatásom.

2022. máj. 24. 21:24
 8/9 Shaddark ***** válasza:

Hát ezt nem igazán lehet szerintem megmondani így.

Van RTX3050 aminek mérföldekkel jobb a hűtése. És van aminek rosszabb.

És van amit úgy adnak ki hogy picit alulméreteznek, ezért az egyetlen ventilátor is bőven elég rá. Van amit picit túlhúznak és ezt 3 ventilátoros megoldással ellensúlyozzák ami teljesen megbízható marad úgy.

Ez olyan kb. mint hogy piros vagy kék autót vegyek, nem igazán ez az a paraméter, ami alapján el lehet dönteni.

- Én azt szoktam tanácsolni, olyat vásároljanak amire minimum 3 év garancia van. Az egy elég erős "miheztartás". Ha a gyártó nem tudná ezt garantálni az eléggé veszteséges termék típus lenne.


Nvidia vs Amd témában nem vagyok járatos, szinte mindig nvidia kártyám volt. Anno 1000 éve jobban szeretem a beállításait és azt szoktam meg. És amikor 3d televízióm volt is az nyújtott nekem támogatást hozzá, és hát így maradtam :)

De a teszteket elnézve az RX6600 erősebb az RTX3050-nél. (Mondjuk az olcsóbb is, ez inkább a 2060-al van egy árban ami szintén gyengébbnek tűnik)

[link]

Mondjuk én nem abban a boltban vásárolnék. Az árukeresőn bal oldalt tudsz szűrni, így a legjobb áron tudod megvásárolni a terméket amit kinézel.

Én MSI és Saphire terméket is találtam így olcsóbban a PColornál ott.

[link]

2022. máj. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8: Az unibolt-tól nem mertem rendelni, hiába olcsóbb, már-már gyanúsan olcsó és úgy látom cseh székhelyű ami nem tudom miben számít, de inkább rendeltem a firstshop-tól leárazva 159-ért egy Hellbound rx 6600-ast (egyből vissza is ugrott az ára). Nagy szerencsém volt.


Remélem jó vásárt csináltam vele és nem követtem el hibát, hogy emiatt a kari miatt visszamondtam az rtx3050-et.

De erősebb, kevesebbet fogyaszt, jobb a hűtése (teszt alapján). Nem tudtam nem emellett dönteni.

2022. máj. 26. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!