Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Powercolor 6700XT red devil...

Powercolor 6700XT red devil kártánál idle módban miért pörögnek fel néha a ventilátorok ?

Figyelt kérdés

A legújabb előtti Adrenalin 21.8.1 Optional driver van feltelepítve és azt vettem észre,hogy időnként fel fel pörögnek a ventilátorok picit mintha néha a háttérből rá terhelne valami max a böngésző van elindítva de van,hogy nem csinálok éppen semmit sem a gépen.Valaki azt mondta át kell álltani a ventilátor profilt de én nem igazán vagyok ebben benne szóval nem tudom mit,hogy kéne.

A profilom most így néz ki gyárilag az adrenali szoftverben

[link]



2021. aug. 26. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, nyugi
2021. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem csak kicsit idegesítő,hogy mi fűtögetheti passzív módban igaz előtte nvidia kártyám volt de ott ilyet nem vettem észre.Meg kicsit parázok ettől a tekercs nyafogástól is.
2021. aug. 26. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Van egy határ amit még idleben ventillátok nélkül tartani tud a hűtőborda, ez kártyánként, bordánként, elhelyezésenként változó. Ha ezt eléri, akár idleben is akkor kapcsol a venti, a légáramlat visszahűti majd leáll a venti.


User függő, engem ez rettenetesen idegesít :D

Nálam idleben is folyamatosan mennek a legalacsonyabb fordulatszámon a ventik és a folyamatosan alacsony fordulatszám az számomra nem olyan zavaró/idegesítő mint amikor össze vissza felpörög pár másodpercre majd leáll.


Ha a grafikon felett a nulla RPM mögötti csúszkát átváltod, akkor kikapcsolod a nulla RPM módot és folyamatosan fognak forogni a ventik. Akkor az első szürke szakasz is módosíthatóvá válik a grafikonon és a pontok mozgatásával tudod szabályozni a ventik fordulatszámát. Oldalt láthatod a fordulatszám értékét a maximumhoz képest %-ban megadva, alul meg a hőfokokat.


Nálam a radeon így van beállítva:

[link]


de igazából úgy huzogatod a pontokat a grafikonon ahogy jól esik.

Én nem szeretem főzni a kártyát, nálad is feltolnám a 70 fok feletti utolsó két pontot 100% közelébe. Játék közben úgy sem hallod, de a hűvösebb kártya az mindig jó.

2021. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3/


Az nvidia ennyivel másabb ?Én ott pl rtx3060-nál nem hallottam semmi felpörgést,sőt régebben volt egy rx480 kártyám de annál sem emlékszem az ilyen pörgetésekre.

2021. aug. 26. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem pont RX480 van és az alap beállítás ilyen. A tiednél az a "gond" hogy 58 fokig passzív a kártya, 58 fokon indul a venti és akkor egyből majdnem 50%-on. Más régebbi kártyák meg 58 fokosak voltak max terhelésen...

Ha lejjebb állítod az 58 fokot mondjuk 50-re és a pont magasságát lejjebb viszed 30%-ra, akkor gyakrabban fog elindulni a venti, de nem olyan magas fordulaton, mint a jelenlegi esetben.


Azt is megcisnálhatod hogy az első pontot ami most 58 fokot jelöl lejjebb húzod és akkor ugyanúgy 58 fokon indul el a venti. de alacsonyabb fordulaton és csendesebben de tovább fog forogni.


Az nvidiánál is tudod ezt állítani, lehet ott az alapbeállítás másabb. Igazából itt is megvan a lehetőséged hogy teljesen szabadon állítsd ahova akarod, mert teljesen felhasználófüggő kinek mi szimpi. Van akinek a 0rpm idle jön be, nekem más... :D

2021. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5/


Isten igazán gondolom a ventilátoroknak is jót tesz ha nem pörögnek álandóan én szeretem a passzív módot de ezekszerint ez a kártya kicsit melegedősebb vagy az nvidia csinálta halkan amit csinált. De sokszor figyeltem az nvidiát és nulla százalék volt a venti forgás.

2021. aug. 27. 09:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálad is van 0% ventiforgásos mód, ha az első piros golyót és a másodikat is lejjebb húzod akkor ha fel is pörög halkabb lesz jóval és nem veszed észre.


De ez attól is függ milyen a házban a levegőmozgás, hogy van berakva a kártya meg milyen a kártya hűtésének kialakítása. Ha nálad pont a VGA alatt van egy meleget termelő m2 SSD, a videókártya környékén kevés a légmozgás meg ugye a kártya is a passzív hűtésnek ellentétesen van beszerelve ( mind mindenkinél ) és mindezek mellé a szobában is van alaphangon 26-28-30 fok akkor csodára nem kell számítani.


Ha pl egy olyan házban lenne a kártya, amibe fejjel lefelé kell a lapot berakni, akkor a kártya bordái felfelé néznének és a feláramló meleg miatt magától is kialakulna egy minimális légmozgás a bordán és a meleg sem körvetlenül a GPU környezetében rekedne meg és nyernél minden kártyánál idleben 5-6-10 fokot..


"nvidia csinálta halkan amit csinált."

Állítasz a ventiprofilon és ez is halk lesz.

2021. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7/


Szóval a házam egy Bequiet silent base 600 az elejében van 2db ventilátor,a tetején van egy ventilátor és van egy hátra kifelé szívó ventilátor mind 140mm-esaz ssd egy A2000 250gb M.2 ssd de amúgy sem melegedős fajta plusz azon van egy hűtőborda is amit az alaplaphoz adtak. A szobában most pont jó idő van fokot most nem tudok.

Leginkább amúgy a halk cicergés idegesít mikor kicsit terhelődik a videokártya mikor leállnak a ventilátorok az is elhallgat. Viszont az új táppal halkabb lett a cicergés jóval de rohadt érzékeny a fülem plusz mostanában nem tudom mi van velem cserélgetem a kártyákat pedig értelmetlen jó lenne ezt megtartani viszont amik voltak nvidiák azokon egy deka cicergést nem hallottam

2021. aug. 27. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!