Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri fejleszteni ezt a...

Megéri fejleszteni ezt a gépet még?

Figyelt kérdés

Kicsit eljárt már az idő a konfigom felett, ezért szeretném fejleszteni. Elsősorban videokártya cserére gondoltam, csak nem tudom mit lenne érdemes beszerezni.

A konfig:

CPU: Intel I7 7700

Alaplap: MSI B250 PC Mate

RAM: 16GB Kingston DDR4 2400MHz (4x4GB)

GPU: EVGA GTX 980

A táp pedig BE QUIET! PURE POWER 10 500W.


GTX 1080-ra gondoltam használtan, de az a baj ezek is 100 ezernél kezdődnek és nem tudom mekkora előrelépés lenne a mostanihoz képest.


Újonnan úgy gondolom a mostani árak mellett lehetetlen értelmes kártyát kapni, de ha van valakinek ötlete szívesen meghallgatom.



Mit lenne érdemes kezdeni ezzel a konfiggal? Vagy adjam el az egészet és építsek teljesen újat?



2022. máj. 25. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Add el, és építs egy Ryzen alapú gépet szerintem.
2022. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1080 sebességben közel a duplája a 980-nak.
2022. máj. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Jól van így.
2022. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag majdnem egyformák a gépeink, csak nekem 7700 helyett 6700K, 980 helyett pedig pont 1080 van.


Ha játszani szeretnél, akkor én azt javaslom, hogy GTX kártyát már ne vegyél, 2-3 év múlva elvágják majd a szoftveres támogatását, plusz ha komolyabban elkezd terjedni valaha is a hardveresen gyorsított sugárkövetés, akkor azzal nem fog tudni mit kezdeni. Én a helyedben inkább egy 2060 Superre gyűjtögetnék, az valamivel erősebb mint a 1080, és tovább lesz támogatott.


Aztán következő lépésként jöhet a CPU-RAM-alaplap hármas. Én itt azt javaslom, hogy várd meg a második generációs AM5-öt, és pár hónappal a megjelenés után vedd meg az első szériát, nyomott áron. Így később egy akár 2 generációval újabb processzorra is válthatsz, és addigra normalizálódnak majd a DDR5 árak is. Persze csak a körülményekhez képest.


Most még nem kell kapkodni a vásárlással, a 980 durván egy 1060-nak felel meg, azzal meg azért 1080p-ben, közepes beállításokkal simán megvan mindenhol a 60 FPS.

2022. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 1080-at nem fogja kihajtani a 7700 szerintem :D
2022. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!