Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a gépet szeretném megvenni...

Ezt a gépet szeretném megvenni 0ft-os kezdőrészlettel, érdemes lenne?

Figyelt kérdés
[link]
2022. máj. 25. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Meg kell tanulnod gépet összerakni magadnak, nem ördöngösség. Az ilyen előre összerakott gépekkel csak a baj van.
2022. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem éri meg részletre venni elektronikai eszközöket, mert mire kifizeted sokkal kevesebbet ér. (Mármint egy olyan világban ahol nem történik meg újra az ami a videókártyákkal megtörtént.)


Az a baj, hogy mire kifizeted addigra már lesznek újabb és újabb generációk és szerintem, ha részletre veszed akkor kamatozni fog. Nem?

2022. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs feltétlenül baj az előre összerakott gépekkel, de nullás beugróval venni egy 1,2 milliós gépet? Miért érzem azt, hogy kamu ez a kérdés?

Mennyi lesz a hitel mire visszafizeted teljesen?

2022. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamu kérdés? :) Szerintem 350.000 nettó fizetésre, megadják :) Nem érdeklődtem még utána, csak néztem ezt az opciót.
2022. máj. 25. 21:49
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Megnéztem az oldalt és 3 konstrukció van, mindhárom brutális éves THM-el van. Ráfizeted még a PC árának a 10-20-30%-át amíg törleszted.


A lényeg pedig:

"Az Önrész mindhárom hitelkonstrukció esetében 600.000 Ft vételár felett legalább a vételár 20%-a."


Tehát az 1,2 millás gépre kb 240 ezer forint lesz a beugró.


Egyébként átlag alatti fizetésre (mert ez a KSH szerint az) biztos nem vennék csupasz seggre egy 1,2 millás PC-t.

2022. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a legdurvább, hogy ennek a gépnek a teljesítményét gyakorlatilag az RTX3080 határozza meg. Az RTX3080 mellé meg kényelmesen pakolhatsz harmad ennyibe kerülő körítést, mert ugyanazt fogja tudni nyújtani.
2022. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az jobban hangzana ha minden részlet 0ft-os lenne, így a hosszú futamidő se lenne gond. 😏
2022. máj. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ha magadnak építed olcsobb és azt is megtudod hitelre venni

de ha neked ilyen sok felesleges pénzed van hát dobd csak ki az ablakon feleslegesen meg törleszgesd csak :)

2022. máj. 26. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aki részletre vesz gépet csak azért, hogy gameljen, az nem teljesen normális.
2022. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shaddark ***** válasza:

Azt nem írtad hogy mit szeretnél vele csinálni.

Ha csak játszani, akkor aránytalanul drága az én véleményem szerint. Kamatokkal meg pláne.

Mert ahogyan írták, a 3080-tól fog függeni hogy mennyi fps-ed lesz játékokban. A többi pl. a proci meg pihen benne 10% terheléssel.

Én összerakatnám valakivel (lehet ez egy számtech bolt is, sok helyen csinálnak ilyet kérésre) úgy, hogy

1; Sokkal kevesebbe kerüljön. (3080hoz túl "nagy" a proci és a táp is, elég bőven egy 750es gold). A Z690 szuper chipset, de én pl. azért vettem mert 6 eszközöm van (2 ssd és 4 hdd) és mind kell meló miatt. Játékhoz egy B660s chipset bőven elég szerintem. Vagy ha Z660, akkor fele ennyiért is van, imádom az Asust de szerintem az alaplapjaikat most nagyon túlárazták. Minden más cég fele annyiért adja és nem rosszabbak semmivel sem.

2; Ebbe az árba még bőven beleférhet jobb összerakással egy OLED 49"os hatalmas nagy televízió is akár, aminek nagyobb hasznát veszed mint egy 10%on pihenő procinak és egy 60%ban kihasznált tápnak.

Mondjuk én nem ismerek egyetlen játékot sem ami 16 gb.-nál többet használna, de az lehet hogy létezik csak én nem tudok róla. Szerintem az is felesleges. Áll a pénz benne kihasználatlanul.

A video kártya szuper, nekem is ugyanez van, de szerintem ez a körítés, ahogyan előttem írták is, felesleges luxus.


Ez a konfig így ahogyan van, munkára lenne tökéletes szerintem, animálni, videókat szerkeszteni, 3d rendereléshez...

2022. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!