Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AM4-re milyen hangtalan hűtőt...

X0 kérdése:

AM4-re milyen hangtalan hűtőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Jelenleg AM4 foglalatú, 65 W-os TDP-jű Ryzen 3 3100 CPU-m van, a gyári hűtővel halk, de még jóval halkabbat szeretnék, lehetőleg 1 milliárd forint alattit. Ha van, olyan kellene ami később átszerelhető SP3 processzorfoglalatra, ez ugyanolyan mint a TR4, TRX4, WRX8: a foglalatba belemegy, de más a lábkiosztása. Nem tudom, hogy méretileg azonos-e az AM4 és az SP3 hűtő.
2022. máj. 26. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Az AMD és az Intel hűtők felfogatása egy jó 10 éve nem változott, a processzorfoglalatok viszont igen. Úgyhogy jó eséllyel jó lesz majd rá.
2022. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Méretben nem azonos az AM4 és az SP3/TR/WRX hűtő ahogy maga a processzor sem :

[link]


Az Epyc és a Threadripper az nagyjából kétszer akkora, mint a Ryzen oda jóval nagyobb hőátadó felületű (talpú) hűtő kell. A drágább hűtőkhöz adnak többféle rögzítőkészletet, nem ritkán kapsz TR(X)-hez is , de az átlagos méretű processzorokhoz méretezett talp az egyszerűen kicsi egy ekkora processzorra és jobb esetben is csak az IHS felét takarja majd be.


A dedikáltan TR/WRX hűtők szerintem nagyon nagyok , azokat AM4-re nem tudod feltenni.


Szerintem nézz egy korrekt hűtőt 6-10 000 között erre és az Epycre majd veszel rávalót.

2022. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóval AM4-re kellene a gyárinál jóval halkabb. dBA-ban adják meg aminél megadják, de nem tudom a gyárié mennyi, így nem tudom hogy most halkabb van hangosabb mint a gyári. Passzívat meg egyáltalán nem látok.
2022. máj. 27. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!