Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Passzívhűtésű, hangtalan...

Passzívhűtésű, hangtalan Mini-ITX gépépítés, mit szóltok a konfigurációhoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék már régóta, normál felhasználáshoz és filmnézéshez egy kicsi gépet építeni, ami egyrészt tudja a 4k-s felbontást 60Hz-en, de közben totál hangtalan és gyors. Szeretném, ha a hangkártyája is azért minőségi legyen zajok nélkül. Az egész jó néhány évig időtálló is legyen. A következő konfigurációra gondoltam:


alaplap: ASUS ROG Strix B250I Gaming

CPU: Intel Core i5-7500T

CPU passziv hűtő: ARCTIC - Alpine 11

RAM: Kingston HyperX Savage DIMM Kit 8GB, DDR4-2133

SSD: Samsung SSD 960 EVO 250GB, M.2

Ház: LC-Power LC-1340mi, 75W aminek a hűtőrács fölötti részét kivágnám, hogy elférjen



2017. dec. 23. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy darabig en is ilyesmin gondolkodtam. De aztan arra jutottam, hogy bongeszni, messengerre, viberre a telefont hasznalom. Online filmet a tv-n nezek. Ami miatt kellett volna a pc az a torrent filmletoltes es adattarolas. Arra jutottam, hogy nas-t vettem. Olcsobb, keveset fogyasz, barhol elerem a dolgaimat (fenykepek, zenek, fajlok) ahol van net.
2017. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sztem a proci feleslegesen erős. Egy i3-7100 nem elég?

Táp az házba? Az passzív? Amúgy jónak tűnik.


#1

Felhaználó függő. Én agyfaszt kapnék ha telefonkijelzőn kéne alap dolgoknál is szenvedni. Aztán szaladgáljak mindenféle eszköz között, közben meg ott 1 PC ami gyorsan és magasabb minőségben megcsinál mindent, egyben. Mondjuk nekem a TV is rajta van.

2017. dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Észre vettem, hogy videókártya nincs. Azt azért gondolom te sem gondoltad, hogy az I5-7500 energiatakarékos verziója elég lesz a 4K-hoz. Megpróbálni megpróbálhatod, elméletben lehetőséged van rá, a gyártó oldala szerint támogatja. Ez viszont olyan, hogy pl az én R7 250-emre is azt írja a gyártó, hogy támogatja 60Hz-en, közben pedig nem. Ha esetleg nem jönne be akkor még a videókártya az ami hiányzik. Amúgy stimmel, ha elég lesz a 4K-hoz az integrált akkor meg jó vagy. Viszont időtállónak nem mondható, olyan 1-2 év szerintem, talán picivel több. Nem tudom teljesítményben mennyivel marad el ez az energiatakarékos i5 a hagyományos verziójától.
2017. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Javítok magamon. 3-4 évig tán elég lesz, de én nagyon tippelgetek most, nem igazán tudom ezek a cuccok meddig húzzák ki pontosan. Viszont a te felhasználási célodra addig elég lehet.
2017. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez normál felhasználáshoz minden szempontból overkill. Egy integrált (IGP-s) procis, alaplap simán viszi a 4K-t, mellé bőven elég 4 giga memóra, meg egy 120-as SSD - így alap dolgokra bőven elég.


Amit te leírsz, az szerintem pénzkidobás.

2017. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ennyi erővel egy kicsit komolyabb tvboxot is vehetnél ha nem zavar az android rendszer, azokból is van 4k-s kompatibilis és nem is hangosak.
2017. dec. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


#1-es: ahogy a kettes is írta, én is mindenképpen egy PC-t szeretnék, másrészt nincsen TV-m, csak egy 32"-os Philips BDM3270QP WQHD felbontású monitorom, amit az 5,5 éve épitett mini ITX konfigurációm az A6 3500 FM1-es proci és az A-75m ITX alaplapom a DP hiánya miatt nem tud csak full HD-ben megjeleníteni. Ezért is szeretnék egy újabb konfigurációt építeni, ami viszont hangtalan.


#2-es: szerintem is egy kicsit sok az i5-ös proci, de ezzel talán többb esélyem van a 4k-ra 60Hz-en, mint egy i3-assal, nem?


#3-as: az i5 7500T 4x2.7 MHz-en fut és az Intel honlapja szerint DP-n viszi a teljes 4k-t. Remélem nem kell plusz videokártya, mert akkor plusz hűtés is kellene a gépba, ami elég kicsi ahhoz, hogy szerintem elférjen bele a kártya is és a plusz hűtés is.


#5-ös: igen, igazad van, de mivel zenészkedem is, ezért szerettem volna plusz hangkártya nélkül profi hangot a PC-be, az IGP-k nem tudom, hogy ezt produkálják, viszont a választott alaplapra integrált Realtek ALC1220/​ASUS SupremeFX-ról nagyon jókat írtak a hang minősége szempontjából.

2017. dec. 24. 09:24
 8/12 anonim ***** válasza:

@7: Az IGP integrált videókártya.


Ha rendes hangot akarsz, akkor ne integrált megoldásokban gondolkodj, hanem vegyél egy rendes hangkártyát!

2017. dec. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó, de hogyan rakom bele a hangkártyát egy ilyen kicsi dobozba?
2017. dec. 24. 12:17
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a fórumokon azt írják, hogy a mai integrált hangkártyák (konkréten a Realtek ALC1220 is írták, akik használják) a profi hangkártyákhoz képest is nagyon jó minőséget adnak le, nincs zaj, tehát a vájtfülüek kivételével megfelelő. Nem akarok stúdióminőséget, de zaj ne legyen és tisztességes hangja legyen.
2017. dec. 24. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!