Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4k filmet szeretnék nézni...

Gáborqq80 kérdése:

4k filmet szeretnék nézni tv-n. PC a lejátszó. HDMI 2.0 kábellel. Samsung tv, UHD mód bekapcsolva. Kmplayer a lejátszó. Nvidia beállítás maxra állítva. Színmélység: 32bit, színformátum RGB, dinamika tartomány: Teljes. Mégsem tű éles a kép. Javaslat?

Figyelt kérdés

#4K film #film pc #film pc to tv
2022. máj. 27. 08:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10:

24 hz-nél miért esne ki a szemed? Pont az a jó, hogy egy képkockát pontosan úgy jelenít meg, ahogy azt a készítők akarták, ahogy moziban is megy.

Mégis hogyan jelenítesz meg 24 képkockát 50hz-en 😃

Nézz utána, hogy mi az a 24p. Nélküle a folyamatos mozgások recések lesznek, megtörnek, hiszen lesz olyan képkocka, amit 3, és lesz olyan, amit 2 villanásig mutat fel. Ez okozza a töréseket.

24p lényege pontosan az, hogy a kép folyamatos legyen. Egy képkocka a filmben = egy képkocka a megjelenítőn.


Persze desktopon nem lesz 24hz, ott rendesen 50 vagy 60hz lesz a windows/böngésző/játék (vagy újabb tv-n megfelelő hardverekkel akár 120(+)hz). Csak a film lesz kadenciahelyes. Ezért kell használni rendes HTPC lejátszót, mint pl a KODI, mert a windows ezt szarul kezeli, a legtöbb lejátszó pedig szintén alkalmatlan rá, fullscreen módban sem lesz kadenciahelyes, és recésnek hagyja a megjelenítést.

2022. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem így megy. Régebbi tv-ken már az is zavar ha véletlenül 50hz-en megy az alap 60as.


A váltottsoros pontosan azt csinálja hogy a 24 képkockának a felét jeleníti meg 2x és úgy lesz 50hz. De az nem 1080p hanem 1080i. Nagyon is látszik a különbség.


Ilyen 24hz/24fps megoldásról még nem hallottam. Xbox meg nem is tartja fixen az fps-t...

2022. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Morzsi007 ***** válasza:

A filmek 24 képkockásak, vagyis 24 Hz-es képfrissítéssel helyes a megjelenítés.


A külső médiaboxok tudják azt, hogy megfelelő képfrissítéssel küldik a jelet a Tv-nek. Ha 60 képkockás videót indítasz el, akkor 60Hz-en megy,

ha filmet (pl BD, mkv) nézel, akkor átáll 24Hz-re, mikor indul a film, ha vége lesz, akkor vissza áll az alapértelmezett, általában 60Hz-re. Ezt valamelyik médiaboxban külön kell állítani, hogy magától átálljon, vagy figyelmen kívűl hagyja a tartalom képkockaszámát.


A felskálázást meg hagyjuk, elrontja az egész mozi fillinget, de ha valakinek ez tetszik, hát alkalmazza. A 300Hz meg nem képfrissítés, sok embert meghülyítenek ezekkel a számokkal. Nem minden esetben az a jó, ha minél nagyobb egy szám.

A Tv-ket igen is lehet 24Hz-re állítani, de egy PC nem fog magától a videó képkocka számára átállni, hacsak nem támogatja az adott lejátszó. Látom vannak itt, olyanok, akik nem értik ezt a 24Hz-et, de szerencsére vannak olyanok is, akik tudják miről van szó. Aki nincs képbe, az inkább ne írjon hülyeségeket, mert félrevezeti a többit👍😁

2022. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Morzsi007 ***** válasza:

12-es. A váltott soros megjelenítést ne keverjük ide.

Játéknál minél több képkocka a jó, filmnél, pontosabban mozinál, 24Hz az ideális, ahogy már előttem leírták.

2022. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Persze nyilván pl lg tv-éknél a true motion 300hz csak egy szám. Mert a tv akkor is csak 60hz jelet fogad. Ennél többet nem is tud.


Csak szerintem egy átlag tv nem tud 24hz-en üzemelni.


Olyat láttam max hogy 30hz.

2022. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Egy mai átlag tv tud 24p-t, és vele 24hz-et.

10 éve is már a középkategória legalján is elérhető volt a 24p. Ami okostv ma, az szinte mind tudja. Normális márkáknál abszolőt alap dolog. (Lg,Samu,Sony,Philips)

2022. máj. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

De én pc-n akkor se tudom valódi 24hz-re állítani.


Olyan van hogy 24p real cinema, ami kb semmit se csinál...

2022. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy esik ki a 24Hz-től a válaszoló szeme. A TruMotion féle 60Hz-re felskálázás az utóbbi pár év agyréme. Előtte vajon nem nézett semmit?
2022. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!