Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet ma már olcsón...

Miért nem lehet ma már olcsón kicsi laptopot kapni?

Figyelt kérdés

Könyvíráshoz kellene, mászkálnék vele össze-vissza parkból kávézóba, ilyenek.


Ahogy nézem a neten milyen laptopokat lehet kapni amik látványosan kicsik, tehát könnyűek, nem foglalnak semmi helyet, olyan termékeket találok amiket ma már nem árulnak valamiért. Tehát kimentek a piacról. Pedig jó árban is voltak, kicsik is voltak, nem tudom mi történhetett.


Viszont amik ezt a kategóriát kielégítik azok a laptopok jelenleg 300-400 ezer forintba kerülnek..


Én pedig nem fizetnék ki akkora összeget egy pici, kb telefon szintű, semmit nem tudó laptopért, amennyiért már egy teljes gamer laptopot is kapnék...


Tudnátok nekem ebben segíteni? Lehet még kapni valahol ilyesmit normális áron, vagy az apple már nagyon uralja ezt a területet? Esetleg más neve van, nem laptop vagy notebook? Én felejtettem ki valamit?



2022. jún. 1. 12:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mért ne lehetne?
2022. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Olyan 11-14" közötti kisképernyős laptopot, ami nem 100 ezernél kezdődik, nem találok sehol :S


Olyan 40-50 ezer lenne reális egy ilyen kis eszközért legalábbis én azt hiszem.

2022. jún. 1. 13:00
 3/24 A kérdező kommentje:
Tekintve hogy mi van bennük legalábbis ugye.. processzor, tárhely, tehát maga a laptop konkrétan alig működik olyan gyenge, és fizessek érte 100 ezret.
2022. jún. 1. 13:00
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre a kezdeti sokk után egyre kisebb igény volt, a szerepüket részben átvették a tabletek. Ezekhez is lehet billentyűzetet és egeret is csatlakoztatni, egy olcsó kitámasztóval szerintem megfelelő lehet ilyen célra. Vannak szövegszerkesztők is, gondolom. Régebben voltak Windows-os tabletek is, amíg az Intel gyártotta az olcsó Atom processzorokat. Ma is van 1-2, de ezek sokkal drágábbak.
2022. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan 40-50 ezer lenne reális egy ilyen kis eszközért legalábbis én azt hiszem."


Ha az euro nem 400 forint és az infláció sem két számjegyű lenne.


40-50ért veszel egy 10"-os tabletet egy billentyűzetes tokkal azt hali.

2022. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok. A Lenovo Duet 3 és a régebbi D330 olcsó 2-in-1 gép billentyűzettel, de Androidos tabletek sokkal olcsóbban is vannak.
2022. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 L.. István ***** válasza:
100%

Hol kerested?


[link]

2022. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"nem találok sehol :S"


Mert nem keresel.


[link]


"Olyan 40-50 ezer lenne reális egy ilyen kis eszközért legalábbis én azt hiszem."


Ja. Viszont felmerül a kérdés, hogy hol voltál az elmúlt két évben?

2022. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%

Szerintem ezt a funkciót nagyrészt átvették a tabletek. Ha csak netezgetésre használja valaki, akkor még talán kényelmesebb is azon, rövidebb dolgokat (egy-egy e-mail, jegyzet) azon is meg lehet írni. Ha valaki hosszabb dolgot szeretne írni, akkor meg lehet hozzá külső billentyűzetet venni. Ha arra gondolsz, amire én (egy időben netbookoknak nevezték), akkor az sem volt ennél kényelmesebb, így szerintem kicsi az igény rá.


Annyira nem vagyok képben vele, de ha nem is annyira kicsiket, de szerintem lehet (nem Apple-től) venni könnyű gépeket. Persze kérdés az is, meddig számít olcsónak.

2022. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott még egy opció, vannak Androidos e-könyv olvasók, némelyik szintén megfelelő lehet, csak ezek drágábbak a hasonló méretű tableteknél.
2022. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!