Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek csak hoax az a...

Szerintetek csak hoax az a régi hír, miszerint a nyomtatók sárgpöttyökkel jelölik meg a papírokat, hogy így lehessen kideríteni ki, mikor, hol nyomtatta az adott oldalt?

Figyelt kérdés

Kb. 2008-as hír és azóta sincs nagyon tele vele a net. Volt régebben egy hvg-s cikk róla, de azt is eltűntették.


Régebben is érdekesnek találtam a dolgot, mert pl az általam használt olcsó hp, tintasugaras nyomtató simán nyomtatott színes patron nélkül, így kapásból megcáfoltam, hogy minden nyomtató csinálna ilyet. Plusz nem hiszem, hogy a nyomtató driverekben ne találtak volna erre utaló nyomokat biztonsági szakemberek (vagy ha igen, akkor valaki már rég megszellőztethette volna).


Nem lehet, hogy csak a papírpénz otthoni nyomtatását megakadályozó sárgapöttyöktől ihletődött meg valaki és találta ki ezt? Vagy ez a pénzjelölő technika mióta létezik?


2022. jún. 13. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem kell szemmel láthatónak lennie a jelölésnek, lásd itt (2017-es):

[link]


Maga a technológia:

[link]

2022. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Annak tűnik, mivel nincs egységes nyilvántartás hogy honnan, ki, milyen nyomtatót vásárolt, így mi értelme lenne ennek?

Régen, 15-20 éve azt olvastam, hogy "ezeket a pöttyöket látták is papíron vmi speciális megvilágítással de én ebben nem igazán hiszek.

2022. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link] - lásd a cikk alján a kapcsolódó frissítéseket

2022. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jó és a sárga pötty milyen információt hordoz magában? Miben különbözik 2 sárga pötty?


Ezt gondold ismét át, hogy hoax-e vagy sem.

2022. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Dátumot például, így nem tudsz jól dokumentumot hamisítani, mert hiába dátumozol vissza egy szerződést pl. 2 évvel ezelőttire mintha érvényben lett volna, bele van kódolva a papírba, hogy azt 2022-ben nyomtatták ki.
2022. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4: Miért, és a fekete pötty (pl: QR) és a fekete vonal (EAN) önmagában mit hordoz? Nyilván itt is egy bizonyos tartományon belül lehet értelmezni a papír különböző pontjaira nyomott pontok halmazát. Technikailag pont ezért nem tűnik hülyeségnek, főleg, hogy így ránézésre nem lehet megmondani mit kódol.
2022. jún. 13. 19:04
 7/14 Szirty ***** válasza:
100%

Az enyém szerintem nem rak sárga pöttyöket sehova.

Ez egy fekete-fehér lézernyomtató.

2022. jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
A papírlap jobb alsó sarkában ezért van ott egy gps koordináta és egy ipcím? (mert a ff lézer nem tud sárga pöttyöt :)
2022. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tényleg voltak ilyen elképzelések régebben, több helyen is olvastam anno.

Viszont a legtöbb nyomtatónál ez önmagában nem sokat érne. Esetleg annyit lehetne megállapítani, hogy két lapot ugyanazzal a nyomtatóval nyomtattak-e. Pontosidőt csak akkor lehetne vele rányomtatni, ha a nyomtatónak van pontosan beállított belső órája. Az egyszerűbb nyomtatókban nincs időbeállítási funkció, innentől ez a dolog el is bukott. Ugyanez a GPS-koordinátákkal. Esetleg akkor lenne még megvalósítható, ha a nyomtatódriver helyezi rá a jeleket. Bár nálam akkor sem hinném, hogy a Linuxos beépített driver ilyet csinálna, annak azért lett volna visszhangja.

2022. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"A papírlap jobb alsó sarkában ezért van ott egy gps koordináta és egy ipcím? (mert a ff lézer nem tud sárga pöttyöt :)"


Írd meg, hogy konkrétan melyik nyomtató csinálta ezt. Milyen formában, hogyan került a papírra ez az információ, mennyire láthatóan? Egyébként belső hálózaton van, a belső hálózati IP címet látja (vagy netán nekiáll kinézni a külső hálózatra, hogy mi a publikus IP cím)? Valamint, ha úgy van elhelyezve, hogy nem ablak közelében, nem lát rá műholdakra, akkor mi lesz a GPS koordináta? GPS-vevőt is tettek a nyomtatóba? :)

2022. jún. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!