Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hova ajánlatos vinni újrapaszt...

Hova ajánlatos vinni újrapasztázni a PC-t Budapesten belül?

Figyelt kérdés
Keresgettem az interneten PC szervízeket (fontos hogy nem laptop), de nem igazán találtam semmit. Lehetőség szerint olyat szeretnék találni ahol azért 20 ezer alatt megcsinálják és max 1 nap alatt. Ha valakinek valahol bevált ahova sokszor viszi a gépét, nem csak e probléma miatt, azt is megköszönném ha leírná. :)

2022. jún. 15. 10:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
2022. jún. 15. 13:41
 12/15 anonim ***** válasza:

Ahhammm, így már látszik is a legfőbb proléma, hogy a ventilátor rosszul van ferakva, a légáramlattal szembe ezért is esett csapdába ott a rengeteg por.


Tehát minden ventilátor hátrafelé vagy felfelé fúj. A procin lévő most előre fúj, és ez az egyik fő gond.


Nem ismerem a borda típusát én sem, de valószínűleg a talpánál vannak csavarok, vagy egy feszítős lefogató. Ez esetben akkor férsz hozzá, ha leszeded a ventilátort (ki kell akasztani azt a drótkampót, ami ráfeszíti), vagy ha még akkor se, akkor az alaplappal együtt kell kiszedni az egészet, és úgy már boztosan hozzáférsz.


(Olyan is lehet, hogy a tetején az egyik kupak nem hőcső védő, hanem egy lyukat takar, amin keresztül el lehet érni a talpi csavarokat. De szerintem ez nem ilyen)

2022. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kivennéd az egészet a gépházból (ahogy azt kéne), látnád is, mi a helyzet. Azon kívül rá van írva az alaplapra, hogy mi az. Onnan meg már lkátod, hogy milyen foglalat, ennek tudatában pedig látnád, hogy milyen rögzítés volt anno az am3-as procikhoz. Miért olyan nehéz önállóan gondolkozni, miközben minden információ amire szükséged van, a birtokodban volt?
2022. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy AMD AM3-as alaplap. Kéféleképpen lehet rá hűtőt rögzíteni. Vagy a gyári lefogatóhoz hasonló kampóval az alaplapon levő műanyag fülekbe akasztva, vagy ezeket kicsavarva a hátlaphoz csavarral rögzítve. Ki kell venned az alaplapot és a borda alá kell lesned, hogy meglásd, hogy melyik módszerrel rögzítették. Ha ez kiderül, onnantól már egyszerű a dolog.
2022. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14 vagyok

Közbem kiderítettem a képeid alapján, hogy miféle hűtő ez. Scythe Mugen 2.

Ezen a videon bemutatják, hogy hogyan kell felszerelni. A leszedése értelemszerűen fordítva történik. Én úgy látom, hogy a rögzítése az alaplap hátulja felől van, tehát ott kell kicsavarni a 4 csavart.

https://www.youtube.com/watch?v=6wfpvZK1MyA

2022. jún. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!