Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem elég egy kábel a...

Miért nem elég egy kábel a soros porthoz?

Figyelt kérdés
A főnököm szerint azért nem tudja összekötni a mérleget a PC win7 el mert nem elég egy soros to usb átalakító. Szerintem kamuskodik , igaz lehet ez vagy csak kifogás. Az adatokat a mérlegről kell küldeni a PC felé . Olyan lehetetlen feladat ez ??? Nem lehet csak úgy kiolvasni az így jövő számokat ? Nem akarom elhinni.

2022. jún. 17. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Miért kéne két kábel? A soros port nem bonyolult dolog, van egy a forrás és egy a céleszközön, összedugod, a forráseszköz adatot küld rajta, amit a céleszköz tud olvasni. Ennyi, nem egy atomfizika. Persze kell egy szoftver, ami a megfelelő soros portot figyeli és olvassa róla az adatot, a túloldalon pedig ami küldi rá, de a mérleg célhardvere valószínűleg ezt megteszi.
2022. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
A "soros to usb" átalakítóhoz illesztőprogramot is kell telepíteni a gépre, anélkül nem fog menni.
2022. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs hozzá szoftver . De egy ilyen dolgot hogy figyelje a gép azt a portot ,most függetlenül hogy usb csatolón keresztül jön a soros adat ,simán lehetne valami c++ programot írni rá nem? Aztán az adatokat táblázatkezelőbe kéne bevinni, az lenne a lényeg.


De akkora ügyet csinál belőle mintha nemtudom hánymillióba kerülne hogy valaki ezt a nyomorult összekötést megcsinálja. Szerintem is csak egy kábel kell utána szoftveres a kiolvasás.

2022. jún. 17. 11:17
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Pl azért mert a PC és a mérleg 3m-re van egymástól, de nektek csak 2m-es kábeletek van.


Vagy az erek számára gondolsz. Jellemzően 3 vezeték kell: test, adás, vétel. (ámbár felváltva az irányt 2 vezeték is elég ha felkészítik erre)

2022. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
nnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeee Totálisan félreérted a kérdést , nem a kábelek számát jelenti a mondat! Csak a kifogásokra utal a mondat mert valamiért kifogás van hogy nem tudja összekötni azt a f o s t. Pedig csak egy figyelő szoftver kéne a PC re ami figyeli azt a portot szerintem.
2022. jún. 17. 12:00
 6/20 anonim ***** válasza:
Így van, kell egy szoftver ami olvassa az adatokat.
2022. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Ha valami ősrégi, pláne ha DOS program van hozzá, az nem biztos, hogy fogja tudni kezelni az USB-RS232 átalakítót. Legtöbbször COM1 portot keres egy ilyen program, de az adapter inkább COM3 szeret lenni.

Szívtam eleget anno ilyenekkel, mikor soros kútvezérlőt kellett összehozni a kasszaszoftverrel.

2022. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha az eszköz csak küldi az adatot (de nem vár semmire) akkor egy sima terminálprogrammal (pl Putty) rögzítheted a kijövő nyers adatot. Persze azt nem tudni mit kezdel ezzel.
2022. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
7/: az ATX alaplapok felében még most is ott a COM1 standard soros port tüskesoron. Csak kell venni pár száz forintért egy hátlapi kivezetőt. (az én B550 lapomon is van, ki is vezettem)
2022. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#9 Igen, tudom. Az is megoldás.
2022. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!