Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak zártforrású driver-rel...

Csak zártforrású driver-rel rendelkező hardver felderítése? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Debian-t szeretnék telepíteni és az érdekelne, hogy miképpen deríthetem fel még telepítés előtt, hogy nem lehet -e probléma bármilyen eszközzel, minden eszközhöz fog -e megfelelő, nyílt forráskódú driver-t találni a Debian.

MSI B450-A Pro alaplap, Nvidia GT710 videokártya, ezen kívül csak az alaplapra integrált hardverek jelenthetnek problémát - gondolom én...

Nvidia - azt hiszem - most tette nyílttá a driver-eit (vagy esetleg a jövőben fog ez megtörténni, nem tudom)...



2022. jún. 19. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehetőség van DVD-ről (pendriveről) futtatni a Debiant. ott lspci megmutatja az eszközöket. Egyenként rákeresel, hogy a Debian támogatja-e

Az NVIDA sok drivert kiad Linuxhoz is. (Lehet, hogy mindet, nem tudom)

2022. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Nvidia - azt hiszem - most tette nyílttá a driver-eit" nem azt, ami a felhasználókat tényleg érdekelné

mellesleg pl. hiába van mondjuk open source nvidia driver nekem, játékok alatt szaggat, a zárttal meg nem


egyik opció mondjuk, hogy kikeresed vagy hw-probe-ot lefuttatod egy live rendszeren

[link]

a 'detected'-től ne ijedj meg, simán működik/működhet attól még

2022. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Jó eséllyel működni fog a telepített rendszer, nagyon dzsunkapc-k szoktak inkább gondot jelenteni. Ha pedig felment, onnantól szépen egyesével letesztelheted, hogy kell-e egyáltalán valami.
2022. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!