Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet, egy régi PC-re...

Hogyan lehet, egy régi PC-re USB-ről operációs rendszert telepíteni?

Figyelt kérdés
Ami BIOS-a nem támogatja az USB-ről boot-olást.

2022. jún. 27. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Az nagyon régi lehet, valószínűleg nem bírná el a rendszert, amit telepíteni akarsz.
2022. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Ami nem tamogatja az USB-s bootot, arra bizony nem fogsz USB-rol semmit se telepiteni. Amugy igaza van a #1-nek is, nem tudom milyen hardware-rol van szo, de kb. Noe korabol szarmazhat es a ratelepitendo oprendszer is erosen ketseges, hogy elfutna rajta.
2022. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2022. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 SIDLER22 ***** válasza:
73%
Nekem van egy régi Toshiba Satellite-em. A régi tulaj Win 7-et használt rajta (az meg azért még annyira nem ősrégi rendszer). USB-ről nem lehetett rá telepíteni, CD-re meg nem akartam az összes linux disztrót kiírni, hogy kipróbáljam rajta. A vinyót kivenni nem tudtam mivel IDE csatlakozója volt. Maradt a PXE Network boot. Feltettem a gépemre a Serva programot és egy itthoni PXE szervert indítottam és arról telepítettem fel rá mindent.
2022. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 SIDLER22 ***** válasza:
73%
Bocsi a link lemaradt: [link]
2022. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha olyan régi akkor még USB sincs rajta, de DVD csak van..?
2022. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Milyen gépről van szó?

Gyártó, típus? Egyedileg összerakott gép esetén alaplap gyártója, típusa?

Ha USB semmiképpen sem játszik, akkor más belső meghajtóról - floppyról/CD-ről/DVD-ről - vagy hálózatról (PXE, network boot) elindítható/telepíthető.

2022. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha van a gépben floppy drive akkor arról bootolható.

Létezik DOS-os USB driver is, ami kezeli, írja/olvassa a pendrive-okat DOS alatt, de csak 128 MB méretig.

2022. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom hallottad-e már a nagy hírt?

Feltalálták a DVD lemezt..! 👍

2022. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8 azzal is sokra mesz, egy debian netinst 300M, pedig az eleg spartai hogy ugy mondjam.
2022. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!