Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5ghz router akkor is tudom...

5ghz router akkor is tudom használni ha nincsen olyan csomagom? Optikai kábel van lakásában ha ez számít és Digi!

Figyelt kérdés
2022. jún. 30. 19:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Akkor is ki tudom használni?
2022. jún. 30. 19:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy tudod, az elérhető sáv szélesség nem befolyásolja a frekvenciát. Ettől függetlenül ha gyenge a neted sávszéle, ugyan úgy lassú lesz az 5GHz-es kapcsolat is.
2022. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D.Tomka válasza:
100%

Csak akkor tudod használni, ha a telefonod, táblagéped stb. támogatja az 5 gigahertzet, máskülönben csak a 2.4-en.

Ha át állítod a routert 5 gigahertzre, és nem látja pl. a telefonod a hálózatot, vagy nem tudsz felcsatlakozni akkor nem támogatja.

2022. júl. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A digi optikán (ami a lakásig optikán megy, tehát FTTH) csak gigabites netet ad, tehát feltételezhetjük, hogy ez van a kérdezőnél is.


Ez esetben még az 5ghz AC router sem elég gyors, hogy ki lehessen használni a teljes sávszélességet egy eszközzel. De nem is erre való... a lényege egy átlag otthoni felhasználónak a gigabites sávszéllel kapcsoaltban, hogy az egész család egyszerre terhelhesse a netet érezhető lassulás nélkül, míg egy 5ghz sávszálességnek ott van igazán jelentősége, ahol nagyon sűrű a wifi hálózat, és pl a 2,4ghz már telített, zavarják egymás jeleit a lakók.


érdemes külön néven (SSID) megjeleníteni az 5ghz és a 2,4ghz hálózatot, így amik nem ismerik az 5ghzt, azok attól még fel tudnak menni majd 2,4-re

2022. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!