Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi konfig mennyire...

Teckferi kérdése:

Az alábbi konfig mennyire lehet életképes? Ezt szeretném összedobni, de van pár fekete folt a fejemben, és nem vagyok teljesen biztos, hogy minden jó lesz.

Figyelt kérdés

Alaplap: Gigabyte B560 HD3

Proci:Intel Pentium gold G6400

(Később Intel i7-11700K)

Hűtés:Be quiet! Shadow Rock TW2(vízhűtéses nem akarok)

Ram:Kingston Fury 32Gb CL16 3200MHz

SSD:Samsung 1TB 970 Evo Plus

Ház:Sharkoon VG4-W (ez a ház jelenleg is megvan)

VGA:Gigabyte RTX 3060TI Eagle OV

Táp:Gigabyte GP_P1000GM 1000W

Monitor:SAMSUNG Odyssey G7 32"

A táp az amiben leginkább nem vagyok biztos, sosem tudtam mekkora kell.



2022. júl. 4. 20:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
I5-ből kellene bele akkor egy 12600K? Az a legjobb, amit érdemes ebbe beletenni?
2022. júl. 4. 23:54
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

A K-s "termékcsalád utótagú" processzorok:

[link]

szorzózármentesek, tehát túlhajthatóak (az alap órajelnél magasabb órajelen üzemeltethetőek huzamosan) - viszont - mint ezt már többször írtam - ezt csak a Z-s chipkészletű alaplapokkal lehet elérni, a B-s chipkészletű alaplapok nem alkalmasak erre (csak bizonyos paraméterek hajthatóak túl).


Ha nem akarod túlhajtani a processzort, akkor nem kell K-s "termékcsalád utótagú" processzor. Ha túl akarod hajtani a K-s "termékcsalád utótagú" processzort - és ehhez kellő minőségű tápegységed, megfelelő terhelhetőségű CPU-hűtőd van (az emlegetett Be quiet! Shadow Rock TW2 csak 160 W TDP-ig elég - a túlhajtás ezt túllépi - ráadásul az LGA1700-as 12. generációs processzorra nem fér rá) - akkor Z-s chipkészlet kell.

2022. júl. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Akkor nem azzal volt a probléma, hogy i7 processzor, hanem hogy "K" van a végén? KF-el akkor mi a helyzet? O.o Vagy csak a sima jó ilyen chipkészlethez?
2022. júl. 5. 01:04
 14/26 anonim ***** válasza:
71%
#13: A KF is szorzózármentes, és ráadásként nem rendelkezik a processzorba integrált videovezérlővel, dedikált videokártyát is igényel - lásd a #12-es hozzászólásomban belinkelt leírás "Intel® Core™ Processor Suffixes" fejezetét
2022. júl. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Ryzen!!
2022. júl. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

15# Ryzennél nem tudom megcsinálni azt, amit szeretnék.

Alapvetően az a terv, hogy mivel tönkrement a jelenlegi gépem, teljesen újat fogok építeni. De mivel az egekben a kiadásaim, lépésről lépésre tudom csak kicserélni a dolgokat.

Elsőnek az FX-8350 proci, a hozzá használt alaplap és ram lesz lecserélve. Mellette van egy chieftec gps-600a8 táp, 1050Ti VGA, a ház a korábban írt, 500GB 3 éves Kingston SSD. Ezeket akarom apránként lecserélni.

Most AMD-vel azért is nem oké ez, mert először egy baromi olcsó procit akarok rátenni, amit később jódarabig időtállóra szeretnék cserélni. Szóval az első körben kidobott pénz lesz a processzor. AMD-ben a legolcsóbb a AMD Athlon 3000G OEM, amihez még venti sem jár és akárhol néztem sokkal gagyibb a legolcsóbb Intel Pentium goldoknál, valamint azokhoz jár ventilátor.

Mondjuk az sem segít, hogy a Ryzen 5000-es szériánál vagy biost kell frissíteni vagy minimum 100e Ft egy lap.

2022. júl. 5. 09:45
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

"Mondjuk az sem segít, hogy a Ryzen 5000-es szériánál vagy biost kell frissíteni vagy minimum 100e Ft egy lap."


Hadználtan 15 000 alatt kapsz AM4-es lapot, újonnan is van 20K körül és ezek a 15 000-res alaplapok gond nélkül hajtják az 5000-res Ryzeneket.


20K körül kapsz olyan használt Ryzeneket amik nagyságrendekkel jobbak, mint a l0f@x Pentium G akármi, ilyenért butaság pénzt adni.


Ha meg nem is egyben vennéd, hanem darabokban akkor a fő kérdés tök értelmetlrn, mert ami konfigot x árban és teljesítményben ma ajánlunk, két hónap múlva nem feltétlen ezt fogjuk... A piac változik.


Nem mondom, hogy vegyél AMD-t de inkább fektess többet az alaplap+proci kombóba és abból vegyél valami használhatót a Pentium helyett. Az i3-12100 simán hozza a 10400-10600 szintjét ( néhol többet ) , még RTX3060Ti-t is kompromisszum mentesen lehet vele hajtani,hosszabb távra is jobb opció mint egy Pentium majd i7-re váltás- meg olcsóbb is :)

2022. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Már említettem, hogy használtan nem veszek semmit. 2x vettem használt cuccot, egyik 2 hónapig bírta, másik fél évig. Többet nem szórakozok ilyenekkel.

Nagyjából fél évig kellene használnom az említett Pentium processzort. Utána történne a csere. És mint említettem ez a rész a kidobott pénz az ablakon. Említett i3 40-től van, a Pentium 30. Ha lehet minél kevesebbet dobnék ki. Azzal is mindig megszívtam, hogy a gyengébbet vettem és annál maradtam.

Egyébként milyen alaplapot ajánlasz Ryzen-5000-hez, amihez nem kell biosfrissítés és 20e?

2022. júl. 5. 10:37
 19/26 A kérdező kommentje:

Ezt a lapot találtam. [link]

Ez volt a legolcsóbb ATX, ott ahonnan rendelni szeretnék.

Az oldalon viszont a (rev1.0) nem jelent meg a neve végén. Ez számít valamit? Vagy csak egyszerűen elhagyták?

Ehhez egy Ryzen 5 5600 megfelelő lenne? 3060Ti kártya vagy 6600XT mellett?

2022. júl. 5. 11:03
 20/26 anonim ***** válasza:
38%
Ryzen 5 5600 tökéletes választás.
2022. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!