Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új videókártyát...

Xeepi kérdése:

Vettem egy új videókártyát viszont a monitorom nem mutat képet az egér és a billentyű se müködik csak bekapcsolásnál villan fel Valaki segitsen!?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt videókártyát (nem egy személytől, hanem webshopból, e-byteról) viszont a gép bekapcsolásánál nem mutat képet a billentyű és az egér se mükődik csak felvillan majd elalszik a fényük. A gépbe az összes ventillátor pörög beleértve a videókártyáét is. Az integrált videókartya mutat képet , de csak akkor ha a videókártya nincs csatlakoztatva. Probáltam már az alábbi módokat: az alaplapba lévő elemet kiszedtem, behelyeztem a videókártyát majd vártam 5 percet visszahelyeztem áram alá a gépet, de ugyanúgy semmi, megprobáltam a cmos-nál lévő kis műanyag darabot masik 2 pinhez rakni akkor már világitott az egér és a billentyű kepét nem adott helyette 2 rövid és 2 hosszú majd folytatolagosan még 2 hosszú csipógás folyamatosan szóval ez se oldotta meg a problémat, megprobáltam az integrált videókártyat letörölni majd azután behelyezni a videókártyát nem sikerült ez se, megprobáltam a biosba beállitani hogy azt a slotot használja videókártyának amiben van de ez se volt jó, megprobáltam defaultra rakni a biost de ez se oldotta meg a problémám, megprobáltam a videókártya driverét feltelepiteni, megprobáltam kiszedni a ramokat egyenként (2x2 gb ddr3) cserélgetni a slotokba, csak 1et belerakni azokat is cserélgetni de úgy sem lett jó, megprobáltam a lehető legtöbb dolgot kihuzni a gépből (billentyűzet, egér, cd olvasó, ramok, ethernet kábel) de a problémám úgyanúgy megmaradt.

Ami a gépemben van:

2x2gb ddr3 ram

500gb hdd

Intel Core I3-2120 3.33ghz

Lenovo alaplap (sajnos pontos termék tipust nem tudok mondani)

500W Delux táp

A videókártya amit pedig vettem: AMD RADEON HD8490 1GB DDR3

Valaki tud ebben segiteni?



#videokártya #Nem ad képet a videókártya #AMD RADEON HD8490
2022. júl. 5. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A típus pedig jó lenne mármint a lapé, mert akkor a sípolásból meg elhetne tudni hogy myilen hibát jelez és ott el elhetne indulni. A másik leginkább egyszerű megoldás az lenne, hogy a kártyát egy másik gépben megpróbálni, hogy ott csinál-e valamit, ha ott sem akkor tuti a kártya a ludas.
2022. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán van lehetőségem a kártyát másik gépbe kiprobálni az a problémám
2022. júl. 5. 21:24
 3/18 anonim ***** válasza:

Meg kéne akkor próbálni azt, hogy valahogy kideríteni a pontos típust és akkor már el lehetne indulni picit a hibajelzésen, hogy mit jelent ez a 2 rövid 2 hosszu 2 rövid.

Valahol az alaplapra nincs ráírva típus akár középtájon nagyobb betűkkel, vagy valahol a széleken apróval?

2022. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utána néztem az alaplapomnak neten és az alábbit találtam mint tipus: "Lenovo alaplap M6300T M6400T M92 M8400T E31 A8000T asztali IS7XM" nem tudom ez mennyit segit
2022. júl. 5. 21:41
 5/18 A kérdező kommentje:
Mellesleg ezt a csipogó hangot csak a cmos resetnél kapom ha visszarakom ott azt a kis müanyagot arra a pinre ami volt akkor nem adja ki viszont a probléma pedig marad
2022. júl. 5. 21:49
 6/18 anonim ***** válasza:
Maga a lap megvan de a hibakódokat még enm találtam, bár akkor tényleg lehet, hogy csaka rra jelez, hogy reset állásban van a cmos jumper.
2022. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Amit esetleg még tudok tenni hogy garanciával kicseréltetem, ha a problémát nem tudom megoldani
2022. júl. 5. 23:30
 8/18 anonim ***** válasza:
Számtech bolt sincs valahol a közelben? Bevinni, megkérni őket dobják bele egy percre egy gépbe csak hogy ad-e képet. Persze ha nem járható, akkor lehet gariztatni, végül is papíron nem kéne semmi különösebbet tenni amúgy se, csak beletenni és adnia kéne képet.
2022. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán van sajnos
2022. júl. 5. 23:55
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Eddig milyen videokártyát használtál? Az i3-as integráltját, vagy volt dedikált is? Ha volt dedikált, akkor visszatenném azt, hogy azzal ad-e képet.

Pedig jó lenne egy másik alaplappal is kipróbálni. Nekem pl van itthon több kukázott alaplapom is. Az értékük nulla forint, de működnek és ilyen esetekben jól jön. Nincs egy haver, akinek bedobhatnád a gépébe egy próba erejéig?

Ha neten rendelted, akkor 14 naptári nap alatt indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól.

2022. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!