Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A hardver biztonságos eltávolí...

A hardver biztonságos eltávolításánál a partíciós szöveget valahogy láthatóbbá lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ott az óra mellett, ahol a pendrájvot és külső vinchestert kell kinyomni, ott ha például 2db azonos fajta külső vinyó van rádugva akkor nehéz megkülönböztetni, mert ugyanaz a szövegük a hardverhez.

De a partíciót is kiírja, ahová saját szöveg kerül ugye, de ez meg kábé olvashatatlanul halvány.


A partíciós halványságot valahogy meg lehet színezni, vagy láthatóbbá tenni valami trükközéssel? Vagy van valami segédprogram amivel értelmesebben kezelhetőek ezek, mint a win10 gyári módija?


Igen, tudom, a pendrive lekapcsolható intézőből is, de a külső tokos winchester nem, csak a formázást jeleníti annál meg.


2022. júl. 12. 23:53
 1/3 Szirty ***** válasza:
57%

Kiírja az USB eszköz nevét, a hozzá tartozó logikai meghajtó kötet nevét és a logikai meghajtó betűjelét.

Ez nem elég?

A szöveg láthatóságát (színét) szerintem az asztal téma illetve a win-ben beállított színséma határozza meg.

Nálam pl. egyáltalán nem halvány.

2022. júl. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a partíciókat kiírja, de kb olvashatatlanul. Ha több azonos típusú HDD tok is van, akkor nehéz őket megkülönböztetni. Pendrájvot intézőnől is ki lehet kapcsolni, HDD tokot nem.


Gyári sötét téma van beállítva. Mindenhol máshol teljesen jól használható, sokkal jobb mint az alap világos téma, egyedül csak itt cseszték el nagyon a színösszeállítást. A sötétszürkén a kisit világosabb szürke igen nehezen olvasható. Ha fehér lenne a partíció szövege is, nem lenne gond. Vagy ha a HDD tokot is ki lehetne kapcsolni az intézőből.

2022. júl. 13. 14:46
 3/3 Szirty ***** válasza:

"Írtam, hogy a partíciókat kiírja, de kb olvashatatlanul."


Valóban írtad, de azok a kötet nevek (volume lebel). A partíciónak nincs neve.

2022. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!