Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem bootol be a számítógép mi...

Nem bootol be a számítógép mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egyik napról a másikra nem bootol be a gépem,de maga a gép elindul. Viszont a szokásos 1 kis sípoló hang az elmarad. A monitor jelzője is csak villog,ha elkezd tölteni a gép akkor állandora szokott váltani. Egyszer betöltött a gép mióta rossz,azután kapott egy kék halalt pár percre rá. Hogy újra kell fog indulni a gép egy hiba miatt. Semmit nem változtattam rajta mostanában.
2022. júl. 19. 07:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet akár processzor, akár alaplaphiba is, de bizonyos körülmények között még a tápegység is okozhat ilyen hibát.

Első körben egy BIOS resetet próbálj ki, láttam már olyat, amikor egy BIOS-bug volt a ludas.

2022. júl. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Aha köszi. Az elemet kell kivenni? Nemtudom miért azt egyenlőre nem sikerült megtalalnom
2022. júl. 19. 08:01
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja de meglett,csak bevan rakva a videokártya alá. Úgy nem lehet kiszedni
2022. júl. 19. 08:12
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem derül ki, hogy eljutottál-e a kiszedésig, de ha az sem vált be, akkor kövi lépés (nem tudom mennyire értesz hozzá): ha 2 RAM van benne, cseréld meg azokat. Néha beválik.
2022. júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Na a ssdket lekapcsoltam és inkább a rendszeren belül csináltam BIOS resetet. És most elkezdett betölteni. Picit lassan,az ssdket visszakapcsoltam
2022. júl. 19. 08:31
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sírva,de betöltött a gép. Viszont valamit kezdenem kéne a dologgal,mert merevlemezekkel nem tuti valami
2022. júl. 19. 08:35
 7/17 A kérdező kommentje:
Esetleg olyan programot tudsz mondani ami segít megnézni hogy van e valamilyen rendszer probléma?
2022. júl. 19. 08:43
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Ügyes! HDD Sentinel kiír mindenféle problémát. Alapjáraton fizetős progi, de van x napos trial verziója: [link]
2022. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Közben random néztem egy tulajdonságokat és azt írja hogy 4GB Ramom van,mikor alapvetően 8 volt. Akkor lehetséges hogy az egyik ram halt meg? És ezért töltött olyan sokat a gép?
2022. júl. 19. 08:54
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Igen, egyértelműen meghalt az egyik. Bár ilyenkor szokott sípolni, csak nem rövidet, hanem hosszút és folyamatosan újra meg újra, lehet ez valahogy úgy ment tönkre hogy megzavarta a biost.
2022. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!