Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szűnt meg a Windows 7...

Miért szűnt meg a Windows 7 támogatása ? Még mindig azt használom. Nem akarok váltani. Van még aki Windows 7 használ ? Többi Windows számomra egy bughalmaz. Ez volt az utolsó jó Windows.

Figyelt kérdés
Ezen a gépen fut: Intel Pentium 4 CPU 2.60 GHZ. Nvidia geforce 6600 GT. 1.50 GB RAM. Ezt a gépet lehet fejleszteni ? Vagy nem lehet ? 16 éves gépről van szó.

2022. júl. 20. 16:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%

Mert régi, s nem éri meg fejleszteni, mikor a felhasználók döntő része már nem azt használja.


A PC-men még mindig az van, úgy hogy még csak újra sem volt téve vagy egyéb módon megpiszkálva az elmúlt 8 évben.

2022. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
83%
Állítólag komoly biztonsági hiányosságai vannak, emellett miért támogatnának egy 15 éves rendszert, amikor már a Win10 első kiadásait is alig. Ez a processzor ma már nagyon gyenge sajnos. Egy mai Celeron kb. 10x erősebb. A gépet nem lehet, nem is lenne érdemes fejleszteni. Nekem semmi problémám amúgy a Win10-zel, nem nagyon találkoztam még buggal. Áttérhetsz Linuxra, de attól sem lesz gyorsabb.
2022. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%
(Bocsánat, 13 éves)
2022. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az van, használtan vettem a gépet már vagy 10 éve és az volt rajta, semmi bajom vele. Hozzátenném átlagfelhasználó vagyok, semmi extra.
2022. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom a WIN 7-el. Erre a gépre nem érdemes mást tenni, mert elég gyengusz.
2022. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem a használat során gond a Windows, hanem hogy nem adnak ki rá biztonsági frissítéseket. Ha van nulladik napi vagy valami durva sebezhetőség, a köztudatba már csak akkor fog bekerülni, mikor a nagyobb támadások lefutnak a hibákat kihasználva, és majd keresik az emberek hogy vajon áldozatai lettek-e. Kivéve ha keresni sem kell, mert éppen a személyes fájljaidat csomagolja egy zsarolóvírus a szemed láttára.

A Wannacry így terjedt el korábban, hogy ugyan volt kiadva rá Windows Update, csak nem foglalkoztak azzal hogy telepítsék, és betalált pár helyen. Win7 esetében annyi az extra, hogy nem is lesz update, mert leállt a támogatás.

2022. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
32%
Azért, hogy vegyél egy újabb Windowst, és ha a géped nem bírja, egy új gépet is.
2022. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van. Akkor lettél volna a vásárlásra kényszerítve, ha az új megjelenő rendszer egyáltalán nem támogatta volna az akkori konfigurációkat. Ahhoz képest a Win7-ről gond nélkül frissíthettél 8-ra, majd 8.1-re majd 10.

Ha közben eltelt 10+ év és elavult a konfiguráció, ahhoz a Microsoftnak semmi köze nincs.

2022. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
100%

"Miért szűnt meg a Windows 7 támogatása ?"

Azért, mert nem gazdaságilag nem térül meg: a felhasználó megveszi a kifejlesztett változatot, majd kvázi ingyen kapja a frissítéseket - ez csak egy ideig tartható fenn, utána már nem rentábilis.


"Többi Windows számomra egy bughalmaz."

Ez is az lesz, amikor kellő olyan sebezhetőség gyűlik össze, amihez nem lesz biztonsági hibajavítás vagy 3. féltől származó szoftverrel nem kerülhető el a sérülékenység kihasználása.


"Ezt a gépet lehet fejleszteni ?"

Valamennyire biztos lehet, de nem biztos, hogy megéri.

32 bites processzor, ami nem támogat 4 GiB-nál több memóriát, ősrégi videokártya,... - sajnos nem rentábilis.

2022. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
Minden fillér, amit erre a gépre költenél, ablakon kidobott pénz. Még csak azt sem tudom javasolni, hogy add el, mert gyakorlatilag egy fillért nem ér. Ez a gép a "Mennyit fizetsz, ha elviszem?" kategória.
2022. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!