Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy svájcban újonnan...

Adott egy svájcban újonnan vásárolt lenovo legion s7 (i7 10gen, 16gb ram, 1650ti 4gb vga, 1tb ssd) kicsit több mint fél éves. gyári win 11-el volt de már az első nap eléggé melegedett főleg turbó módban, úgy hogy nem ment futott rajta semmi ez mi?

Figyelt kérdés
csak a böngésző futott és nagyon hangos is közben. valakinek van hasonló laptoja? vagy ez természetes jelenség? thermal módban akadnak a játékok de ha turbóra kapcsolok akkor melegszik és hangos. megy szépen minden rajta de nagyon zavaró és így inkább nem használom arra amire lehetne. próbáltam win 10el stb.. ugyanez. gyárilag baja lehet vagy rossz választás volt?

#hangos #melegedés #forró #lenovo legion s7
2022. júl. 21. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Mit vártál? Szerinted az asztali gépben dísznek vannak messze nagyobb hűtőblokkok, messze nagyobb ventilátorokkal?
2022. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shaddark ***** válasza:
71%

Ha nem fut rajta semmi nem kell sem melegednie, sem zajosnak lennie.

Unokaöcsém a napokban vett RTX3060-al egy TUF-ot, és se nem melegszik, se nem zajos.

Persze, ha fut rajta egy játék ami maxon kihasználja a videokártyát és a procit is akár csak 80%ban is, akkor melegedni fog és a hangja is megnő.

De ha alapjáraton csinálja akkor ha még garis akkor küldd vissza, vagy vidd be egy Lenovo szervizbe, azt hiszem ezek nemzetközi garanciások. Szét ne szedd, akárki akármit mond itt neked.

2022. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi, igen garis. azt még hozzáteszem, hogy kb egy óra alatt lemerül és tényleg nincs megnyitva semmi. első perctől kezdve ilyen, de akkor itt helyben elviszem szervízbe mit mondanak aztán ha rossz hír akkor lenovo szervíz ha valóban nemzetközi, ha nem akkor csak év végén tudom svájcba vinni.
2022. júl. 21. 11:51
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
71%
Gaming laptopból eleve nem szabad megvenni a túl vékonyakat. Én elismerem hogy dizájnosak, meg ez most a divat. De Szinte biztos, hogy az ilyenekbe f*s hűtés van, mert egyszerűen nincs benne elég hely egy normálisnak. A hőleadó felülettel nem szabad prórolni, ebbe meg van mi melegedjen bőven.
2022. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi, értem! akkor lehetséges, hogy rossz választás volt. csak nem ezt vártam 1200 frankért. szokásos szerencsém! :)
2022. júl. 21. 11:57
 6/10 Shaddark ***** válasza:
71%

Nem hiszem hogy ennek így kellene működnie.

Az Asus se vastag, sőt...

De az egész ház egy pipeline tulajdonképpen. Ami elég ahhoz hogy filmnézéskor be se kapcsoljon a venti benne. Ötpercenként felpörög, kiszellőztet majd leáll ilyenkor.

Játék közben mondjuk nem árt már alá egy hűtőpad, és a térdedre se ajánlott rakni ha el szeretnéd kerülni az égési sérüléseket :) , de amíg nem kapcsol turbóra nincs baj vele.

A Lenovokat nem nagyon ismerem de elég jó hírük van, szerintem ez valami gyári hibás lehet, nem hiszem hogy ilyen gagyit adna ki a cég alapból.


- Közben ránéztem egy Lenovo fórumra, mondjuk full terhelésen, de ott is 100C volt a proci sokaknak :O

Ott azt írták hogy egy bios frissítés segíthet rajta.

Azt mondjuk garancia vesztés nélkül is kipróbálhatod.

És egy ilyen ventilátoros alátét is sokat tud számítani.

De alapból nem kellene melegednie ennyire ha nincs terhelve szerintem.

2022. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én is mértem 100 foknál kiakadt nálam is a mérő :D Jó híre miatt választottam a lenovot úgy ahogy mondod. Bios frissítést már letöltöttem hozzá de sajnos nem tudtam hogyan kell telepíteni. Neked nagyon köszi, a tippeket meg hogy ennyi időt szántál erre.
2022. júl. 21. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Probalj meg egy hűtőpaszta cserét valamennyivel lehet jobb lenne. Esetleg ha értessz hozzá undervolt
2022. júl. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel garanciás, ne nyúlj bele, mert elveszik. A Lenovok közül én csakis a Thinkpadokban bízok, akkor is, ha használt, ha felújított. De az egyéb Lenovokban nem annyira, ha pedig Intel Pentium vagy Intel Celeron processzorosok, egyáltalán nem. Egy ilyen (úgy kaptam, mert fél év után a merevlemeze tönkrement) évekig bosszantott, de aztán egyszerűen eladtam alkatrésznek. Ezek a Thinkpadok is vékonyak, 1,5 kg súlyúak, de jók, üzleti laptopoknak gyártották.
2022. júl. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Windows 10: energiagazdalkodasi lehetosegek -> kiválasztod azt az energia sémát, amit használsz (mondjuk kiegyensúlyozott) -> séma beallitasanak módosítása -> speciális energiaellátási beállítások -> processzor energiagazdalkosasnal a maximális processzor teljesítményt vedd le 80-90%ra (vagy kevesebb), ezzel, ha jól tudom kikapcsolja a turbot de nem fog nagyon pörögni a géped tole es nem lesz forró(10-20 C kulonmbseg).


Ez viszont ugyebár valami teljesítmény csökkenéssel jár.


Acer nitronal nekem ugyan ez volt, semmit nem csináltam de a gep meg pörgött meg egy youtubos videonál is , ezt megcsinaltam azóta normálisan megy.


Ha teheted cserélj hűtőpasztát, tisztítsd ki(az is fontos), rakj alá hűtőt, esetleg undervoltold (ha tudod mit csinálsz, mert ha nem tudod akkor kékhalalozni fog).

2022. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!