Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Félkonfigot építek, és ahhoz...

Félkonfigot építek, és ahhoz kéne segítség! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Ezek a kiszemelt hardverek:

Alaplap: MSI Z590-A PRO

Processzor: I5 10400F (2900mHz)

Ram: Na itt a kérdés.. A kinézett processzor 2900mHz, érdemes 3000mHz, vagy a feletti ramot nézni?

Tudja kezelni a processzor, vagy pénzkidobás?



2022. júl. 28. 11:17
1 2
 1/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:
A 3000mHz-el nincs gond. A 3200mHz-as RAM esetében van néha gond, ami alaplap függő is. Ezt vagy megoldja egy BIOS frissítés, vagy sem...
2022. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 SIDLER22 ***** válasza:
40%

A 2.9GHz nem azt jelenti, hogy "ilyen RAM-ot kő hozzá venned hülyegyerek!"

A 2.9GHz az alap órajele a procinak ami annyit jelent, hogy legkisebb sebességként ezt fogja használni a magokra a proci. Egyébként az alap 2.9GHz és a Turbo Boost 4.3GHz között lavírozgat a processzor attól függően, hogy mekkora a terhelése.

Ha megnézed a CPU specifikációit:

[link]

Akkor ott van, hogy Memory Types DDR4-2666.

Ez annyit jelent, hogy az alap processzor feszültség beállításokkal (memóriavezérlő, stb...) ezt a RAM órajelet tuti bírni fogja a CPU. Vagyis 2666MHz-es RAM-ot érdemes nézned, hogy a legtöbbet kihozd belőle. Más kérdés ha az Overclock irányába indulsz el. Akkor kicsit kisebb órajelű RAM-ot is nézhetsz aztán elszórakozhatsz a timing-al és a RAM órajellel meg a memóriavezérlő feszültségével.

Bár ahogy olvasom, hogy a 2.9GHz-et kevered a RAM-mal meg össze-vissza...

Szerintem inkább hagyj fel az OC-val.

[link]

Én ezt a RAM-ot ajánlanám neked. Persze nem tudom, hogy játszani szeretnél-e rajta vagy komoly videószerkesztésbe kezdeni, de általában 16GB RAM mindenre elég ma még.


Vagy ha kicsit drágább változat érdekel akkor itt van ez:

[link]

Ez majdnem egy tizessel drágább viszont a CL értéke (ez az a sebességi szorzó ami csak a RAM-ra van hatással) kettővel kisebb (vagyis jobb). Tehát picivel gyorsabb. De ha van benned spiritusz és kicsit játszol az időzítésekkel akkor az olcsóbból is ki tudod ugyanezt hozni szerintem.


U.I.: Szeretném megjegyezni, hogy a DDR4-2666 az a garantált sebességet jelenti a processzornál. Vagyis ezt a RAM órajelet biztos, hogy bírni fogja. De ettől még bírhat magasabbat is.

2022. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszod, egyáltalán nem szeretnék Overclockolni.

Csak a legmegfelelőbb ramot választani a processzorhoz.

2022. júl. 28. 11:38
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyébként szerinted jó lesz ez az alaplap hozzá?
2022. júl. 28. 11:40
 5/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Ha nekem címezted, akkor igen:

[link]

2022. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Okés.

Még egy kérdés lenne, ha nem probléma.

A jelenlegi tápegységem egy Cooler Master GX 450W Bronze táp, aminek a tápcsatlakozója 20+4pines, viszont ennek az MSI-nek 24+8+6+4.

Ez jelenthet valami problémát?

2022. júl. 28. 11:52
 7/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Ez nem gond.

A többi hardver viszont érdekes lehet fogyasztás szempontból.

Ez egy jó táp, de a ház sem mindegy+videókártya.

2022. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A videokártya egy Sapphire Radeon R9 270X 4GB az még marad.

Idővel majd az is le lesz cserélve.

A ház miben függ a konfigtól? ATX-es a gépház

2022. júl. 28. 12:27
 9/16 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Elég lesz ez a táp. :)

Ház, az szellőzés, ventillátor szám.

2022. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt a félkonfigot nem ajánlom. A linkelt 2666-os RAMokat sem ajánlom. Z590-es lapba amúgy ily olyan XMPt állíthatsz be amilyet nem szégyellsz, az IMC bírni fogja tehát a linkel 2666-os RAM helyett nyugodtan vehetnél 3200-ast vagy 3600-ast, ráadásul olcsóbban..


Viszont a Z590 felesleges ehhez az i5-höz.


Én néznék valami normálisabb B660-as lapot egy i3-12100F társaságában, vagy ha belefér akkor 12400F.


Messze jobb alap, mint amit írtál. DDR4 3200/3600 mehet e mellé is.

2022. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!