Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Microsoft Xbox Series S...

Microsoft Xbox Series S Vélemények?

Figyelt kérdés

2022. aug. 3. 11:08
1 2
 1/12 Morzsi007 ***** válasza:
80%
Valamire jó.
2022. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miről vélemény? ez egy konzol az emberek játszanak rajta, ezen belül mi érdekel?
2022. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy 120 ezer forintért milyen játékélményt ad és miben gyengébb mint egy Series X vagy egy PS5?
2022. aug. 3. 18:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag egy lemezmentes xbox, a korábbi generáció teljesítményével, de az új generáció játékaival és támogatásával. Full HD felbontáshoz kiváló (bár sokszor még arra se képes).

Kicsit kivesz a játékélményből a gyengébb teljesítménye, de ezt nem igazán fogod észrevenni,.optimalizálnak a fejlesztők, pl cyberpunkban jelentősen kevesebben vannak az utcákon. És ha azt vesszük, hogy a ps5 és az SX sincs még 4K 120 fps szinten, akkor meg teljesen jó az SS is.

2022. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A gépet most 109 ezerért is kapni újonnan. Volt már 95e is. Használtan még olcsóbb. Visz minden új játékot és visszafelé kompatibilis az összes One és sok 360 meg eredeti Xbox (2001) játékkal. Game Passal ez éri meg a legjobban szerintem manapság. A hátrányai: nincs lemezmeghajtója, csak 360Gb szabad hely van rajta alapból és hogy elsősorban 1080p-1440p gép. Felbontás ügyileg egyáltalán nem olyan vészes mint sokan mondják, kipróbáltam a 4K TVmen Series X után 1080p játékokkal és nem volt olyan durva különbség. Nyilván látható, de ha nincs összehasonlítási alapod vagy nem 4Khoz szoktál akkor teljesen jó lesz. Egyébként érdekességképpen a gép nincs lekorlátozva ezekre a felbontásokra, vannak rá nagyobb felbontású (pl Psychonauts 2 - 1600p) és 4K játékok (pl Ori and the Will of the Wisps) is. Nem sok, de van. 120fpst is támogat (pl Fortnite).

Játéka/fejlesztője válogatja melyik játék mennyire van optimalizálva, itt is kicsit az a helyzet, hogy vannak játékok ahol nagyobb különbség van és van ahol kisebb, de ha nem egymás mellett van a két gép...

Nézd meg ezt a Cyberpunk összehasonlítást például https://www.youtube.com/watch?v=rKLKMSR-OS4 vagy Forza Horizon 5öt https://www.youtube.com/watch?v=lCrWSIc1660


Végezetül megemlíteném, hogy manapság sajnos nem elhanyagolható tény, hogy a gép kevesebb mint felét fogyasztja áram szempontjából a többi újgenerációs konzolnak. 60-75W (7,3 - 9,1 kWh napi négy óra folyamatos játékkal) 3Ds játékok esetében. Az előző generációs és 2D játékok kevesebbet is fogyaszthatnak.

Ugyanez Series X esetében 150-200+W (18,2-24,3+kWh).

2022. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Kiegészítés: A kWh értékeket természetesen 1 hónapra értettem.
2022. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Én ps4 ről váltottam gamepass miatt. Nem bántam meg. Egyszerre max 3 játék van rajta, tehát nekem a hely elég. 170 centis 4k tv-n azért nincs szemorgazmusom de fele annyiba kerül mint az x vagy a ps5, egyelőre bőven jó nekem pc helyett ami 3x ennyibe kerülne ehhez a teljesítményhez. Majd egyszer váltok ps5 re vagy x re de szerintem teljesen megfelelő
2022. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gyengének gyengébb a PS5-nél és a Series X-nél. Sőt, még az One X-nél is gyengébb
2022. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
One X-nél hogy lenne gyengébb? Abban még egy régi 4 magos proci van, nem is Ryzen alapú mellé egy GCN alapú Radeon 1Ghz körüli órajelen.
2022. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondol, hogy az One X nagyobb felbontásban játszik le előző generációs játékokat. Azt viszont nem említi, hogy jelenlegi generációs játékokat meg sem tudna mozdítani az One. Olyanok mint a Microsoft Flight Simulator vagy a Matrix Awakens demó nem véletlenül nem készültek régebbi gépekre.
2022. aug. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!