Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap: felpúposodott kondenz...

Alaplap: felpúposodott kondenzátor mit okoz a működésben?

Figyelt kérdés

Mit okoz az alaplap működésében a felpúposodott kondenzátor?

Mik az első jelek, miben nyilvánul meg?


Milyen alaplapot érdemes venni, ahol garantáltan átálltak a "nem felpúposodó" kondenzátorok alkalmazására?



2022. aug. 4. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Volt olyan alaplapom, ami 3 púpos kondival évekig hibajelenség nélkül elment, de olyan is, ami 1 púpossal már elindulni sem volt hajlandó. Kicseréltem, utána tökéletes lett mindegyik. Ez szerintem attól függ, hogy konkrétan az adott kondenzátoroknak mi a funkciójuk az alaplapon.

A jelenleg újként kapható alalplapok előbb fognak technikailag elavulni, mint hogy a kondenzátoraikkkal bármi is történne. Úgyhogy innentől kezdve a szimpátia és a felhasználás döntheti el, hogy milyen alaplapot vegyél.

2022. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy speciális forrasztópáka kell a cseréhez és - aki nem ért hozzá - annak nem túl egyszerű.
2022. aug. 4. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:
hibát
2022. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok Nem kell hozzá speciális páka. Nekem sincs.

Egy ilyen pákám van:

[link]

És én sem úgy születtem, hogy tudtam kondenzátort cserélni. De rávitt a kényszer, mert kaptam néhány úgymond rossz monitort, amik nem kapcsoltak be, vagy bekapcsolt, de azonnal le is. Nos ezeken gyakoroltam és 4-ből 4-et kondenzátorcserével megjavítottam. Így utólag azt mondom, hogy nem egy agyműtét, de ha meg akarod próbálni, inkább valami tényleg fölösleges panelen gyakorolj előtte.

2022. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Súlyos fogyatékosságom megakadályoz abban, hogy megpróbáljam (és abban is, hogy bármilyen forrasztást meg tudjak csinálni), mondjuk a pákára se kellett volna rákérdeznem. :)
2022. aug. 4. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb hibát. De, lehet évek múlva. Nem lehet előre tudni, talán a mérnökök, akik megalkották tudják rá a választ. (már amennyiben nem a Skynet gyártotta 😉)
2022. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!