Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jók a komponensek amiket...

Jók a komponensek amiket kiválasztottam a leendő gépemhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kérdésem az lenne hogy jelenleg a váglegesités elött vagyok azaz már minden alkatrész megvan a kosárban viszont azért kikérném a véleményeteket is hogy ennyiért tudok jobban összerakni valamiből mint amiket én választottam ki?


cfg: [link]


Az összeg kb ennyi +20kp még talán belefér ha valami annyival jobb lenne benne.


Otthoni használatra ( munka és játékra lenne a gyereknek pl cs2 cod warzone deadspace remastered stb)


Csak a gép kell mert minden egyéb periféria megvan már pl monitorom egy 32" msi 165hz -s curved fullHD-s szóval a 4k játék nem feltétel mert nem akarok 4k-s monitort is venni full hd bőven elég :)



máj. 12. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kis kiigazítás érdemes mindenképp:

Tápegység: tier B szintre fel kéne lépni legalább [link]

az éltalad kinézett zalman tier E, kerülendő.


Ház: jobban szellőző, ventilátorral szerelt (vagy ha nem, akkor számolj rá kb 2-3x ~arctic P12)

Illetve akril/plexi-t kerülném, mert hamar csúnya karcos lesz. Ha fonttos a betekintőablak, akkor csakis edzett üveg (TG = temperrg glass)


Alaplapból lehet érdemes lenne egy B650.

A620 is elég lehet egy 6 magos procihoz, inkább a későbbi fejlesztés miatt. Illetve utána kell nézni, mert egyes A620-asok szeretik lekorlátozni a procifogyasztást.


Hűtésen lehet spórolni. Alapvetően egy 10 ezer körüli toronyhűtő 120mm ventivel megteszi. De ha hasonló áron vennél egy duplatornyos léghűtést (0l thermalright peerless assassin 120), az is jobb vásárlás lenne, mert a vízhűtések, főleg ezek a nagyon gagyi márkák eltömődnek, korrodálódik, tönkremegy a pumpa, stb... léghűtésnél ilyenek nincsenek, így mindenképp javasolt annál maradni.

máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper vagy! köszönöm szépe na tanácsokat!


Akkor a vízhűtést kivettem mert elvileg adnak hozzá gyárilag a proci mellé (első körben elég lesz majd ha lesz pénzem akkor veszek egy jobb levegősset)


Az alaplapba pedig akkor ezt tettem be (ez jó?)


Táp ba pedig melyik legyen a 2 ő közül?


[link]


Nagyon köszi!!!

máj. 12. 13:34
 3/5 A kérdező kommentje:

Még betettem ezt:

Be Quiet! Pure Rock 2 Black univerzális CPU hűtő fekete (BK007)

máj. 12. 13:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Seasoni B12 BC legyen a táp mindenképpen.
máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

4060Ti nem nagy fogyasztasu

nvidia 450W os tapot ajanl

erre 1db 8pin tapcsati kell

tdp je 160W


szoval ebben az osszeghatarban biztos van ami 450-550 koruli de B kategorias mint emlitette


te alsokategoriasakat valasztottal ki C seket

rajtad all

de viszont ha a nagyobb telejesitmenyut azert vennel hogy kesobb valami nagyobb fogyasztasu vga tehess akkor sem lesznek jok

eleve ezeken nincs egyik ujabb pcie tapcsati sem se 12 se 16pines

máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!