Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videószerkeztésre, videóvágásr...

Videószerkeztésre, videóvágásra és játékra melyik videokártyát vegyem meg?

Figyelt kérdés

Összeraktam egy Gamer PCt, így:

[link]


De nem tudom eldönteni, hogy a két videokártya közül megéri e a felárat a drágább. Tudom szimpla játékra nem éri meg, de videovágásban mennyit fog segíteni a 2X annyi vram?


[link]


[link]



2022. aug. 8. 06:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
65%

#20 Ok, jelentsél :D A probléma az, hogy fogalmad sincs, hogy miket beszélsz érvelni sem tudsz. A példád nem állja meg a helyét, mert 3080 Ti-ról van szó, ami 12 GB-os és nem egy 3070-ről, ami mondjuk 8GB-os. Egyébként annyi is elég bármelyik videóvágó programnak. Sok VRAM nem videóvágáshoz kell. Ha picit is konyítanál a videóvágáshoz, tudnád.


Kíváncsiságból egyébként megnéztem már a DaVinci Resolve követelményét. HD videóhoz ott is simán elég 4GB, 4K-hoz ajánlott a 8GB. A 3080 Ti pedig még mindig 12GB-os :)

2022. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
71%
#21 Összekeversz mással...
2022. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
ha 12 gigás ahogyy mondod akkor veheti nyugodtan azt mert akkor nem lesz gondja egy ideig de ahogy értesültem télen jön a 48 gigás rtx 4000 szörnyeteg
2022. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
60%

Olyan vicces amikor jön valami fogalmatlan aki bedob valami baromságot és körmeszakadtáig védi :D


A Da Vinci Resolve igényel 12GB VRAM-ot, de én 4GB VRAMmal teljesen elfogadhatóan elvoltam a Premiererel. Akkor most ugyanarra a feladatra a program szar? Vagy lefoglal magának 12GB VRAMot akkor is ha belépsz de nem csinálsz semmit?

Más programhoz más hardverigény szükséges ugyanarra a munkára?


Olyan vicces amikor ez sem látodd még életében egyszer sem Da Vincit de tolja a hülyeséget :D

2022. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

#24 Davinci Resolvehoz mi köze a premiernek???


premier kisebb gépigényü a davincinek meg több kell

2022. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

#24 Ennyi az egész nem kell fölöslegesen túlbonyolítani a davinci megigényli a 8 gigát a premier meg nem...


Nem te szabod meg mekkora lesz a gépigénye hanem a program készitője a blackmagicdesign

2022. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
63%

3080ti, de olcsóbbat találj, mert ez foscsi ár érte

pl

[link]

2022. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
71%

"premier kisebb gépigényü a davincinek meg több kell"


Nem barátom, a végzett munkafolyamatnak van hardverigénye és nem a szoftvernek. Ha te kis intenzitású melókat cisnálsz csak akkor jóvel kisebb gépigényen is tökéletesen működik minden és ez így van a Da Vincinél. Nézd csak, ez pl a Resolve 18 volt:


"Let’s look at the requirements if you’re using a Mac OS:


macOS 11 Big Sur

8 GB of system memory. 16 GB when using Fusion

Blackmagic Design Desktop Video version 12.0 or later

Integrated GPU or discrete GPU with at least 2 GB of VRAM."


IGP 2 GB kiosztott memóriával? Nem kellett a resolvenak 48GB-os Quadro? Nabazzzmeeggg :D


Windows alatt:


Windows 10 Creators Update.

16 GB of system memory. 32 GB when using Fusion

Blackmagic Design Desktop Video 10.4.1 or later

Integrated GPU or discrete GPU with at least 2 GB of VRAM

GPU which supports OpenCL 1.2 or CUDA 11

NVIDIA/AMD/Intel GPU Driver version – As required by your GPU


Hmm? Ilyenkor mi van?


Mondom, te életedben nem láttam még egyiket sem legfeljebb képen, fogalmad sincs miről beszélsz. Minek jársz ide népet hülyíteni és offolni? Ennyire unatkozol a nyári szünetben? Keressek neked elfoglaltságot? :D

2022. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
#28 Miota offolás ha valaki megmondja a kérdezőnek hogy 8 gb vram gépigényü szoftverhez 8gb kártyát vegyen minimum? Ennyi kell hozzá ha megigényli , lehet centizni a hardverrel de komolyabb videóvágásnál meg fogja igényelni a 8 gigát látszik sose használtad davincit mert akkor tudnád hogy eléggé gépigényes
2022. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"#28 Miota offolás ha valaki megmondja a kérdezőnek hogy 8 gb vram gépigényü szoftverhez 8gb kártyát vegyen minimum?"


Bemásoltam a Resolve hardverigényét, hol látsz benne 8GB-ot?


" de komolyabb videóvágásnál meg fogja igényelni a 8 gigát"


Szóval akkor nem is program igényli a sok RAMot és VRAM-ot, hanem a komolyabb munka? Hát korábban mit is írtam?


>>a végzett munkafolyamatnak van hardverigénye és nem a szoftvernek.<<


Látod,csak belefutottál az öngólba.


Ha nagy vagy nagyon nagy felbontáson akarsz dolgozni, sok effekttel, sok renderelni valóval, sok color-gradinggel akkor szükséges rengeteg RAM, legalább egy Threadripper meg rengeteg VRAM. 6-8K RAW playbackhez már kelleni fog a 16GB VRAM, de ahhoz kell egy 6-8K-s workflow, forrás.. szerinted aki ilyennel dolgozik az a gyakorin kérdez?


Kisebb 4K Pjektekhez simán elég 4GB VRAM is, ahhoz képest meg mindkét kérdésben szereplő kártya overkill.


Azok a tartalomkészítő Mac userek akiknek nem volt 8GB VRAMjuk a Macbook Pron azok hogy dolgoztak évekig?


Szállj le a földre, hülyeségeket írsz.

2022. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!