Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Core 2 duo gépek a mai világba...

Core 2 duo gépek a mai világba 0-ft képviselnek?

Figyelt kérdés
Van olyan balek aki megveszi őket?
2022. aug. 8. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mintha pár napja kérdezted volna ugyanezt...
2022. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Retrozni jók, de fizetni annyit nem fognak érte, hogy megérje eladni. Hozzám egy még régebbi AMD64-es komplett gép került, mert egy irodában leselejtezték. Először megpróbáltam eladni, de fillérekért se volt jelentkező. Aztán gondoltam egyet, beröffentettem és remekül működik, viszi a gyerekkorom játékait CD-ről, amik a modern gépemen már elhasalnak. Régi flash oldalakat megnyitni is jó, igaz a sebessége elég lassú, de ahogy visszaemlékszem ez régen is ilyen volt, tehát nem a gép lett lassabb, hanem az emberek várják el a gyorsaságot és használhatatlannak titulálják azt, amit régen ugyanúgy használtak.
2022. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 P.O.C. ***** válasza:
91%

Lévén hogy a hardveraprón nem ritka, hogy 2. 3. generációs i3/i5 Brand gépeket árulnak garanciával 10 ezer forint körül, így megszűnt a létjogosultságuk, hiszen ebből kiindulva nem sokkal többet érnek egy menzás ebéd áránál.

De nem feltétlen balek, aki mégis megveszi. Van pár dolog amikre még jó.

2022. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ma 10:18


" használhatatlannak titulálják"


igen állitólag az,hiába állitod te az ellenkezőjét..

2022. aug. 8. 10:34
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekem core2-es gépem van és minden oldalt megnyit pillanatok alatt,nem melegszik,filmezni,képeket nézegetek rajta,sőt még convertálgatni is tudok.Nem cserélném le a mostani modern gépekre.de valószinüleg hazudok.
2022. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ma 10:18


"AMD64"


Az még lassabb a core2 gépeknél,azok már tényleg semmit nem érnek.

2022. aug. 8. 10:40
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

"Core 2 duo gépek a mai világba 0-ft képviselnek?"

Egyértelműen nem - pár ezer forintot megérnek. Működőképesek, böngészésre, kommunikációra, alapvető irodai feladatokra alkalmasak. Pláne ha kap egy kis SSD-t, egy belépő szintű videokártyát (hogy a videókat hardveres gyorsítással kódolhassa ki)


"Van olyan balek aki megveszi őket?"

Ez nem "balekságon" múlik. Vannak olyan élethelyzetek - mondjuk nyugdíjas, (önhibáján kívül) (mély)szegénységben élő, gyerekét egyedül nevelő - amikor egy ilyen gép is már előrelépés (tapasztaltam már sok ügyfélnél). Kicsit nagyobb szociális empátiát, ha kérhetném!

2022. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Elfogtam egy nem privát üzenetet:

"Az üzenet szövege:

jofogáson nem adtak empátiát,azt mondták nekem hogy 0 ft-ér nekik.."


Keversz két dolgot.

Egyrészt az ár, amit a piac, a kereslet határoz meg. Lényegtelen hogy a Jófogáson - ami nem egy szakmai jellegű piac - mit mondtak: Hardveraprón pár ezer forintért lehet kapni ilyen gépeket: [link]


Másrészt félreérted a szociális empátiát: ezek a gépek még használhatóak, bizonyos, szerencsétlen élethelyzetben levő - így némi empátiát érdemlő - embereknek teljesen megfelelő választás lehet. Nekik azt a pár ezer forint kiadást megéri.

2022. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

C2D-s gépek általános irodai munkákra, neztezésre még használhatók. Filmet vágni nem alkalmasak, kivéve az avi-t. Konvertálni is lehet, csak az lassúcska lesz. Persze attól is függ milyen az a C2D.


Nem minősítenék ilyen jelzőkkel "szerencsétlen élethelyzetben levő" senkit...

2022. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ma 11:59


borzasztó drágán adják őket,az olcsó nálam ingyen..

2022. aug. 8. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!