Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erre mi lehet a megoldás?

Erre mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem a gépembe új videókártyát és tápegységet. A tápnak viszont 24 pines csatlakozója van, de az alaplapnak 16 kell. Vettem egy átalakítót, az viszont nem működik.

Javasolták nekem, hogy az új tápot akkor használjam “külső” tápként, hogy akkor a videókártyát arról üzemeltetem.

Viszont ezt hiába próbáltam, a táp nem indul el, nem ad áramot a kártyának. Ilyen esetben mit tudok csinálni?

Hogyan tudnám valahogy működésre bírni a tápot?

A régi tápom amire az alaplap van kötve, az teljesen jól működik, az új táp viszont nem csinál semmit, mert nincs rákötve a kártyán kívül semmire.



2022. aug. 12. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Önmagában nem is fog elindulni. Az alaplapi tápkábel csatlakozóján két pint rövidre kell zárni egy pillanatra, ez "imitálja" a gépházon lévő powergombot. Utána húz be a relé és indul be a táp.

Hogy melyik ez a 2 pin a 16-ból, utána kell nézni. Régen vágtam, de már nem barkácsolok ilyesmivel.

2022. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Vagy inkább vehetne olyan adaptert ami jó is, mielőtt agyonvágja magát..
2022. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Fogod az új táp 24 pines alaplapi csatlakozóját és függőlegesen nézed, úgy, hogy a rögzítő kampó a jobb oldalon legyen. Ebben az állásban a jobb oldali oszlop 3. és 4. csatlakozóját kell rövidre zárni pl egy "U" alakura hajlított gemkapoccsal. A képen a zöld és a fölötte levő fekete csatlakozó. Ezután csatlakoztatod a hálózathoz, bekapcsolod és a táp el fog indulni.

[link]

2022. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
#2 A tápcsatlakozón levő 12 volt még senkit nem vágott agyon, többek között engem se, pedig napi szinten fogdosom. Ismeretlen tápot pl mindig így próbálok ki, hogy egyáltalán elindul-e.
2022. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Na beindult a több acc-ról lepontozás az élettelen #2 részéről.

Ha hülye vagy valamihez nem gyártani kell a fiókokat és lepontozni, hanem informálódni és tudást szerezni.

2022. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!