Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Összelehet rakni minél alacson...

Összelehet rakni minél alacsonyabb áron egy olyan gépet amivel telepítés mellett is tudok vállalható sebességgel játszani legalább kisebb felbontáson és alacsonyabb beállításokon?

Figyelt kérdés

Az van, hogyha telepítek fel egy játékot akkor van amikor nem, hogy játszani nem tudok. Mert akadozik akárhogy is állítom be. Mind1 az, hogy ez egy Far Cry 6 vagy egy Half-Life 1.

Meg van amikor a 144p YouTube videók lejátszása is nehezére esik. Ezt azért írom mert akkor vajon mi lenne 720pn. Mind1 az is sajnos, hogy melyik hddre töltöm.

És sajnos én mindig telepítek valami játékot mert nem tudok betelni azzal ami van. Nem igaz, hogy egy ilyen telepítésnek akár az erőforrásom felére is szüksége lenne. Hiszen ilyen alkatrészekkel rendelkezem:

Intel Core I3 9350K proci ami 4.8GHz megy!

8gb ram

Radeon RX 5500 4gb

WD Purple 2Tb hdd

WD Green 1Tb hdd


Bár alapból cserélni akarom mert néha Full HD-ban telepítés nélkül is elvérzik. Ultrán már nincs meg mindenhol az 50-60 fps. Néha droppol az fps. A vram hivatott elfogyni mediumon is akár. A Days Gone pedig még 720pn is akadozik néha-néha.



2022. aug. 18. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen nagy dolgokra vágysz akkor nyugottan vehetsz egy TRX Ryzen 9 vagy Socket 2066 I9 procit.

Meg mehet bele 64gb 4600mhzs ram. Na meg ha nem harmadik genes TR vagy 10 genes 2066-os foglalatra építesz akkor egy RX 6750 XT vagy RTX 3060 elég. Bár van olyan telepítő ami mellett soha nem fogsz normálisan játszani. Mert minden energiádat megeszik akármennyi is van. Szóval én inkább vga-ra adnék ki több pénzt.

De ha már azt akarod, hogy segítsünk akkor azért egy keretet írhattál volna. :D

2022. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem értem mit vársz, ha egy nyomorult SSD sincs a gépben.
2022. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És sajnos én mindig telepítek valami játékot

Egy jatek telepitese par perc. Akkor te most napota 100+ jatekot telepitesz, akkor mar delelott tele a 2 Hdd.


mert nem tudok betelni azzal ami van.

Jatszol fel oranal tobbet barmelyikkel?


Egy nmormalis ssd, es meg normalisabb gaming mentalitas, es megszunik a problemad.

2022. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 Nekem általában több tíz gbs játékok letöltése eltart néha 1 óra vagy több ideig is. Pláne ha mellette valamit probálok csinálni is.

Szóval komolyan az ssd az ami ennyire meghatározza ezt?

Egyébként a keretem az 280k körül van. Úgy, hogy hdd és gépház nem kell.

Tápegység viszont igen mert nBASE N420W és az már egy újabb vga mellett nem lenne elég. Processzor mindeképpen Ryzen legyen. Esetleg használt piacon is szóba jöhet még egy I9 9900 vagy 9900K ha tud valaki jó áron. Szerintem a non k 60 a K pedig max 70 ezret ér. Mert az I5 12400F szintjén van. Ami 75 ezer forint de volt már kapható 70 alatt is.

Szeretnék még bele 1x16gb ram modult. Úgyis csak 20-on valamennyi ezer forint. És ha már megtehetem akkor ez is legyen időtállóbb. Az én ramom 2800MHz.

És olyan proci + vga párost ahol a cpu minél olcsóbban kitudja szolgálni azt a vgat ami minél inkább befér még a keretbe.

SSD-ből ennyi tárhely esetén elég lehrt szerintem az 500gb is inkább az legyen a lényeg, hogy minél gyorsabb legyen. Gondolom utána a Windows 11-et érdemes újra telepíteni.

2022. aug. 18. 23:53
 5/5 anonim ***** válasza:

AMD Ryzen 5 5500 6-Core 3.6 GHz AM4

MSI B550M PRO

G.SKILL Aegis 16GB DDR4 3000MHz

Samsung 980 500GB M.2 PCIe

Corsair CX Series CX750M 750W Bronze

XFX Radeon Speedster SWFT 210 RX 6600 8GB


Sajnos én kilencedik Gen I9 procit nem találtam használtan. És I7 9700-at sem. Attól még, hogy egy proci HT-s még nem fogsz tudni jobban játszani telepítő mellett. Ha esetleg te találsz procit használtan kb annyiért amennyibe az R5 5500 megy akkor ugye nem kell lapcsere és mehet a gépbe egy RX 6650 XT vagy RTX 3060 is.

2022. aug. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!