Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP ProBook 6545b újra pasztázása?

HP ProBook 6545b újra pasztázása?

Figyelt kérdés
Levettem a hűtőt, és a procin pasztát találtam, mellette (szerintem,de javitsatok ki)integrált VGA, rajta thermálpadot! Itt csak az használható, vagy paszta esetleg?

2022. aug. 19. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
kapard le a körmeiddel
2022. aug. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ne fárassz légyszives, értelmezd a kérdést!
2022. aug. 19. 19:01
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
81%
Ha az volt rajta, ajánlott azt használni. Főleg ha thermalpad magasságát belekalkulálta a gyártó, mert akkor pasztával esetleg nem lesz jó a kontakt.
2022. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még nem használtam ilyet, ide 10x10 mm-es elegendő lenne. milyen méret vagy kiszerelés kaphato?
2022. aug. 19. 20:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak találgatok, de szerintem M880G AMD északi "híd" (benne integrált Radeon 42xx). Kb. 200 millió tranzisztor 55 nm gyártástechnológia. Ez alapján saccra 100-150 mm2 felülete van a chipnek magának.

Szóval 10mm x 10mm lehet, hogy elég rá, lehet, hogy pont kevés pár mm-rel több (de mérd le).


Pontos infót nem találtam én sem.


Viszont egy helyen írták, hogy még egy további helyen kell lennie thermal padnak (a déli "híd"-on is, ugyanott az egybeépített hűtő alatt).


Amennyire én látom nagyobbak vannak, amiből lehet vágni.

Pl. 120x20 mm bőségesnek tűnik a céljaidra.

Kérdés lehet még a vastagság, van 0.5, 1, 1.5 és 2 mm vastag is.

Szerintem az 1 mm a legvalószínűbb, de biztosan nem tudni...


Nem tudod pontosan lemérni a régit, vastagságra is?


Szerintem kezdj egy ilyennel, árban nem egy érvágás, ha nem válik be keress másikat:

[link]


Miután beraktad valami diagnosztikai szoftverben (esetleg a BIOS-ban, ha mutatja) tudod követni az északi híd hőmérésletét (vagy a 4250 IGP-ét, ami ugyanaz, mert benne van). HWiNFO, HWMonitor, AIDA64 stb.

2022. aug. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, jól írod '5'-ös,a méretet is azt ellenőriztem mielőtt írtam a kérdést!

Gyárilag vagy valaki előttem 20x20 mm rakott,2 mm vastagot, szét is nyomta alaposan ! Egyébként ennél a modellnél csak a proci és egy híd van! Köszönöm válaszod!

2022. aug. 21. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!