Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardveraprón csak akkor lehet...

Hardveraprón csak akkor lehet értékelni a vásárlást, ha az eladó is jóváhagyja? Ez komoly?

Figyelt kérdés

Átbäszott az egyik eladó akinek 300+ pozitív értékelése van. Gondoltam mivel ennyi pozitív és nulla negatív értékelése van, így megbízható.

Aztán most hogy értékelni akartam, egyszerűen nem hagyja jóvá az értékelési kezdeményezésem.

Nyilván azért, mert üzenetben megírtam neki, hogy hazudott a hirdetés leírásában és ezért negatívra értkelem. Illetve kártérítést akartam tőle amiről hallani sem akart.

Mivel a VGA amit vettem tőle, úgy volt hirdetve hogy újszerű, hibátlan, alig használt stb. stb.

Postára kértem mert Bp-ről nem fogok elutazni a román határ mellé. Szóval most tudtam kipróbálni. Kipróbálás közben olyan hangja volt a ventilátoroknak mintha betonkeverő lenne a gépemben.

Darál, kerepel, zúg. Ez a tipikusan szarrá hajtott lerúgott kártya, ami hang alapján most leheli ki a lelkét.

Tehát ebben az állapotában használhatatlan. Kértem az eladótól, hogy akkor fizesse meg az új ventilátorok árát, mivel nem hajlandó vissza venni tőlem. Azt állítja hogy én hazudok és semmi baja nem volt a kártyának, így nem veszi vissza mert biztos én tettem tönkre.


Jó oké, írok a hardveraprónak hogy átbäsztak. Attól még a negatív értékelésem nem fog megjelenni, és kétlem hogy egy 10+ éve regisztrált prémium fejőstehenet majd zaklatnának. Mivel úgy gondlom az ilyen prémium tagságos eladók tartják el az oldalt.

Meg most már értem miért nincs senkinek negatív értékelése. Gyakorlatilag semmi értelme értékelést nézni, ugyan olyan lutri az egész mintha a Jófogáson vásárolnék.



2022. aug. 25. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az eladó láthatóan a negatív értékelés megúszására játszik, a hardverapró utólag megengedi majd, hogy értékeld. Ez a rendszer azért van így, mert csak a megvalósult tranzakciókat lehet értékelni, tehát ahol fizettél és megkaptad az árut. Bár így nem tudok olyan értékelést adni, hogy nem jött el a vevő/eladó, pedig ez is befolyásolhatja, hogy kivel akarok üzletelni.
2022. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Milyen kártya?
2022. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2. AMD kártya. A pontos típusát nem írom le mert az alapján beazonosítható az eladó, mivel összesen 3 darab ilyen VGA-t árultak a hardveraprón.

Remélem az lesz amit az 1. ír, hogy majd intézkednek és kikerül az értékelésem.

Tisztában vagyok azzal, hogy a használt piac kockázattal jár. Viszont nagyon unfair másokkal szemben, hogy csak pozitív értkelések "mehetnek ki" mert az eladó dönt erről nem a platform, ahol vásárolsz.

2022. aug. 25. 17:23
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
15%

nem annyira

mert olvasni is lehet hozzaszolasokat


vagy eladokrol forumokon


Mar igyis lehet megtalalhato lesz hogy 3 amd kari csak olyan


konyen lehet az is hogy szallitaskor serult meg valahogy, szallitok se "semmivel sem jobbak" mint az eladok

ez is a szerencsen mulik

2022. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem engedélyezi az értékelést az eladó akkor lehet kérni a Staff-tól, hogy engedélyezze. Ezt a hirdetés "Jelentem"-re kattintására teheted meg.

Itt leírod, hogy mi a problémád, a Staff-t úgyis látja az üzenetváltásokat, hogy megvásároltad és engedélyezni fogja, hogy tudd értékelni. - Én is jártam már így, azért tudom.

2022. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Jelentsd az a hirdetést írhatsz negatívat az eladónak, de ő is ír rád egy szépet, hogy problémás vevő vagy vagy hasonló...


Évek óta vásárolok HA.-n idáig egyszer sem vágtak át. Értékelést mindig nézem és a regisztrációt.

2022. szept. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!