Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Samsung 870 EVO 500GB nem...

Samsung 870 EVO 500GB nem bootol be a windows, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A BIOS a legfrissebb, beállításokat már megnézem. Partíció sorrendet cseréltem, boot sorrendet cseréltem.

Az usb-s pendrive amit telepítőnek megtettem felismeri, úgy tűnik hogy telepíti, miután végzett újraindul és feldobja megint a windows telepítőt. Ha külön beállítom az SSD-t, hogy bootoljon arról eltelik nem egész 2 másodperc és visszadob a bootmenübe.

Az eredeti gyári Windows 10-es telepítők nem is látják.

Ha sima háttértárnak használom úgy még működik, de a Samsung Magician nem ismeri fel.

Több PC-t is kipróbáltunk, ugyan az a helyzet.

Klónozó program a Kingston SSD, egy Toshiba HDD és egy Hitachi SSD klónozását se engedte arra hivatkozva, hogy túl nagy eltérés van a 2 meghajtó között.

Kingston SSD-ről simán bootol. HDD-ről bootol a gép.

Javítással próbálkoztam, programmal néztük, papíron az SSD hibátlan, mégse engedi a Windows telepítését.

Valaki esetleg ötlet? Vagy lehet gyári hibás úgy, hogy közben lehet rá adatot másolni, csak a Windows nem fut rajta?



#Samsung EVO 870 500GB #Windows 10 Boot #Nem telepíti a Windowst #Nem Bootol az SSD-ről
2022. aug. 31. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Miutan a telepites befejezodott a BIOS-ban nincs egy olyan bootolasi opcio ami Windows Boot Manager vagy valami hasonlo neven van?
2022. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van olyan beállítás, de nem igazán segített. Azzal is megpróbáltuk, semmi sem változott.
2022. aug. 31. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
telepitő pendriveot media creation toollal csináltad microsoft oldaláról vagy valami kalóz változat akar lenni?
2022. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
2022. aug. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eredeti oldalról letöltött. Bár a 60k Forintos eredeti windowsos telepítő USB-vel is próbáltuk, az fel se ismerte.
2022. aug. 31. 13:48
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ennél a linknél a 9. Képig jutok el (ha a windows felismeri) újraindul és kezdem előről az 1. képtől. Minden mást úgy csináltam ahogy az le van írva. Eredeti oldalról mindent így csináltam.

2022. aug. 31. 13:52
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert az kép1 előtti dolgokat csinálod rosszul (megszokásból) :(
2022. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi lenne az a rossz megszokás? A BIOS? Vagy az USB-re való telepítés? Mi változott?
2022. szept. 1. 09:19
 9/10 anonim ***** válasza:

"Partíció sorrendet cseréltem, boot sorrendet cseréltem"

Olvastál ilyesmire utasítást a #4 linkjén..? Nem.

2022. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az már a nem sikerült próbálkozások után volt. Bár kiderült mi volt a gond.

Valahogy került az SSD-re 6 fantom partíció amit kifejezetten körülményes volt eltávolítani. Azóta már jó és hibátlanul működik kb 2 órája amióta beüzemeltem. 😁

2022. szept. 1. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!