Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha időközönként elmegy a...

Ha időközönként elmegy a monitorom képe akkor mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

LG LED 22M45-ös monitorom van ami HDMI-n csatlakozik egy Ryzen 5 2400G Vega11-es integrált videokártyához.

Az alaplap egy Asrock asrock b450m-hdv a memória meg egy Kingston Hyper X Fury 8 GB 2666 Mhz-es dual kit RAM.


Leggyakrabban médiatartalmak (video, képgaléria) esetén tapasztaltam, hogy elmegy a kép (jobb esetben visszajön pár másodperc múlva, rosszabb esetben pedig ki és bekapcsolom a monitort és utána vagy visszakapom a képet vagy rózsaszín kontúr fogad).


De utóbbi napokban már sima cikkeknél is elmegy. A gond, hogy fogalmam sincs mivel lehet a gond.


RAM, iGPU, alaplap? Ezeket nem tudom tesztelni, de a monitort igen egy másikkal illetve másik hdmi kábel is van.


Ti mire gyanakodtok, hogy mi okozhatja a hibát?



2022. szept. 11. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha van videókártyád én beleraknám megnézném hogy megy azzal ha azzal is ezt produkálja ajánlom hogy próbáld meg másik kijelzővel hogy ott csinálja ezt, (ha vidikártyád nincs akkor is próbáld meg másik kijelzővel).

Gondolom Windows-od van akkor próbáld meg egy Linux alatt (egy Live verzió elég bőven), ha Linux alatt nem csinálja ajánlanék először egy Driver újratelepítést vagy OS reinstallt.

És igen azért kicserélném a HDMI kábelt a biztonság kedvéért.

2022. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!