Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2020.Március van most. 16...

2020.Március van most. 16 éves gépem van. Hogy tudok részt venni az online oktatáson ? Nincs pénz új gépre. Ha jól tudom, iskola nem kötelezhet új gépre? Iskolának semmi köze hozzá, hogy nekem milyen gépem van otthon. Vagy rosszul tudom ?

Figyelt kérdés

Tudom, nem annyi van most. Ez csak egy szituáció.

Gépem adatai: Intel Pentium 4 CPU 2.60 GHz, Nvidia Geforce 6600 GT, 1,5,GB RAM. Windows 7 fut a gépen.



2022. szept. 12. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd a sztituációban szereplő gyerek szülei megoldják, nem kell emiatt aggódni.
2022. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Ne csinálj balhét, ha nincs balhé. Miért hergeled magad kitalált jelenetekkel? Miért kellene egy nyilvánvalóan fiktív kérdéssel foglalkozni és arra érdemben válaszolni? Alapítványi iskola, mi?
2022. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2. Igazad van.
2022. szept. 12. 20:04
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Késik az órád. Vagyis a naptárad. 2,5 évet.
2022. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
2022 szeptember van. Picit le vagy maradva, mint az Internet Explorer
2022. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

@4, 5: ezt tudjátok értelmezni?


"Tudom, nem annyi van most."

2022. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Majd meet-elsz mobilrol.
2022. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2020. március van. Iskolai rendszergazda vagyok. Mindenki pánikol az online oktatás miatt. Habár a tanulók többségének ott virít a kezében az ájfón, vagy minimum a Samsung Galaxy, és bár az informatika tanórákra való készülés feltétele, hogy legyen otthon személyi számítógép (addig a tanulóknak kereken 0,00%-a jelezte, hogy ez gondot okoz), ennek ellenére most mégis jelentős számú tanuló szólt, hogy neki bizony nem adottak az online oktatás tárgyi feltételei. Valamikor akkor hazudott. Vagy akkor, amikor év elején jeleznie kellett volna, hogy nincs megfelelő eszköze az informatika tantárgyhoz (és a többihez sem, mert azért nem az az egyetlen, ahová digitális formában beadandót kell készíteni), vagy akkor, amikor kezdődött az online hiszti. Mindegy, nem tisztünk, és nem feladatunk megítélni, hogy ki, és miért hazudott.

Az csak részben igaz, hogy az iskola nem kötelezhet vásárlásra. Azt tényleg nem szabhatja meg, hogy mit vegyél. De azt joga van elvárni, hogy a tanuláshoz szükséges eszközökkel rendelkezzen a tanuló. Tornaórán sem fogják elnézni, ha neked azért nincs cipőd, mert az iskola nem kötelezhet költekezésre. Persze, egy cipő nem kerül százezrekbe... de nem is tart ki 10 évig. A szülő kötelessége, hogy gondoskodjon a tanuló körülményeinek biztosításáról. Amennyiben ez nehézséget okoz, az illetékes önkormányzathoz kell fordulni, ahol valószínűleg valamilyen segély, vagy ha van felajánló, akkor adomány formájában próbálnak segíteni a helyzeten.


De térjünk vissza a kornkrét kérdésre!

2020. március. Ha nincs az online oktatásban való részvételhez eszköze a tanulónak, akkor első körben az iskola igazgatójához kell fordulni, aki - amennyiben az iskolának lehetősége van rá, és vállalja - engedélyezheti, hogy a tanuló (pontosabban a szülő/gondviselő) eszközt igényeljen az iskolától.

Amennyiben ez nem megoldható, vagy valamelyik fél ebbe nem egyezik bele, úgy a lakóhely szerint illetékes önkormányzat feladata a helyzetet megoldani. Hogy ezt milyen formában teszik, abban szinte szabad kezet kapnak, akár vásárolhat is az önkormányzat az illetőnek egy számítógépet (ha van rá pénz persze), vagy bérbe is adhat egyet, de az is elképzelhető, hogy tanítási idő alatt az önkormányzaton, vagy pl. a települési könyvtárban (ami önkormányzati tulajdon) jelölnek ki a tanulónak egy száímtógépet, amit használhat az oktatáshoz.

Ha az önkörmányzat sem tud megoldást kínálni, vagy valamiért a megoldás nem elfogadható, akkor a KLIK vagy SzC a következő, akiknek valamilyen megoldásra kell törekedniük. Ez általában kölcsöngép szokott lenni, ha van nekik "felesleges".

Ha így sem lehetséges a problémát megoldani, akkor egyéni foglalkozás keretein belül a tanár az adott tanulót taníthatja. Igen, ilyenkor a tanulónak be kell mennie az iskolában, és a tanár neki egyedül fog órát tartani. (Vagy ha élőben, iskolából megy az online óra, akkor fizikailag beülhet oda.)

Ha ez sem járható út, akkor marad a hagyományos módszer: papír alapon, postai úton kell eljuttatni a tananyagot, és a szükséges információkat a tanulóhoz.


Nálunk a tanulók kevesebb, mint 1%-a igényelt iskolai kölcsöngépet. Igaz, ez a helyzet az ország keleti felében sokkal rosszabb. Sok helyen nem csak száímtógép nincs, de internet, sőt, néha áram sincs. Szegényebb településeken ez tényleg akár a tanulók több, mint negyedét is értintheti.


A kérdés szakmai oldalát nézve pedig: azért egy 16 éves gép is lehet nagyon ótvar, meg egész jó is. Nem mindegy, hogy új korában mennyire számított erősnek. Amikor szólt az iskolavezetés, hogy lehet, sok gépre lesz szükség, próbáltam a kihasználatlan gépek közül minél többet alkalmassá tenni az online oktatásra. Voltak köztük 15 évesek is. Méghozzá nem az erősebb fajtából. Az eredmény: a megfelelő operációs rendszerrel és szoftverekkel alkalmassá lehet tenni az online oktatásra. Tudom, tapasztaltam, kipróbáltam. Lubuntu 18.04, SeaMonkey böngésző, szövegszerkesztőnek AbiWord, táblázatkezelőnek Gnumeric. Telepítettem egy LibreOffice-t is, ha prezentációt kellene készíteni, de szövegszerkesztéshez és táblázatkezeléshez inkább az Abiwordöt és Gnumericet javasoltam.

A Google Meet működött ezeken a gépeken is.

Aztán hiába csináltam, mert nem kellett, sőt, még az is felmerült, hogy aki tényleg rászorul, annak odaadjuk (hivatalosan már leselejtezett gépekről van szó), de így sem kellett senkinek.

2022. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8. Köszi a választ 🙂
2022. szept. 12. 20:31
 10/17 anonim válasza:
100%
Nekem is 16 éves gépem van, pontosabban laptop. Kicsit lassú, néha nem kapcsolódik a netre ha kikapcsolom (ha használom nem kapcsolódik le), a kamera tropa, de amúgy működik :D A tanárok azt mondták ha online lesz kell kamera, hát majd használom a telómat :D Bár remélem nem lesz megint.
2022. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!