Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop kijelzőt merjek postára...

Laptop kijelzőt merjek postára adni törékeny kezelés nélkül feladni?

Figyelt kérdés
Adott egy laptop kijelző,régen rendeltem egyet azt egy karton dobozba küldték pufi csomagolóba becsomagolva,na most a dobozt meg a pufit felhasználva ha törékeny kezelés nélkül adom fel eshet baja?

2022. szept. 14. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A postát ismerve akkor is eshet baja, ha törékenyként adod fel..
2022. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1/


Más szállítócég megbízhatóbb lehet?

2022. szept. 14. 23:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem jelent, ha törékenyként adod fel. A magyar posta az egyik legundorítóbb cég aki szállítmányozással foglalkozik. Náluk már csak a román Sameday, az emag szerződött futárszolgálata hányadékabb.

Szóval úgy csomagolj, hogy egy földhözbaszást is simán kibírjon.

Függetlenül attól, hogy melyik céggel szállíttatod.

2022. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3/


Hát ahogy írtam van az alap kartondoboz amiben jött a másik kijelző meg az abban lévő pufi csomagolást használom egy réteg kis pufiba betekerve a kijelző és ezt még egy réteg nagy pufiba becsomagolom csak még alá kell rakni egy vékony alaplapot is és félek,hogy nehogy feszüljön valami vagy ilyesmi.

2022. szept. 14. 23:48
 5/16 A kérdező kommentje:

Értékbiztosítás amúgy mit jelent pl a postánál?


"Értékbiztosítás 50 000 Ft felett"

2022. szept. 14. 23:50
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ha megsérül, akkor a károd kifizetik elméletben.
2022. szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elveszik vagy megsérül a csomag, akkor a posta kártalanít.

Ez nyilván csak akkor játszik ha mondjuk a logisztikai központban átmegy a csomagon egy targonca. Vagy kirabolják a postás kocsit.

Egyébként ha átveszed a csomagod és a termék darabokra összevan törve a dobozban, azzal max. a sóhivatalba mehetsz reklamálni.

Ezért kell törékeny értékes csomagokat a futár előtt lekamerázva kinyitni, mert így még van esélyed a kártalanításra.


Pár hónapja rendeltem PC-t a PCX-től. Velük rakattam össze. 800 ezres gép.

MPL-el küldték.

A csomagon legalább 10 helyen nagy matricákkal fehér alapon fekete szöveggel rá volt írva, hogy "törékeny számítógép óvatosan kezeld".

A tárolási irány is fel volt tüntetve.

Kibontom, rakom rá a Windowst, belépek az UEFI-be hogy beállítsam az XMP-t, erre látom hogy 90 fokos a CPU.

A több órás procedúrát nem írom le mi volt utána mire kiderült, hogy a toronyhűtő konzolja szó szerint szét volt vetemedve. Hozzá sem ért a processzor felületéhez a hűtő rézmagja.

Jó, szétszedtem, kiegyengettem a konzolokat, összerakom, 30 fokon duruzsol a gép.

Utána jött a veszekedés a PCX-el, mint kiderült nem ők voltak a hibásak, ennek ellenére korrektül álltak hozzám.


A lényeg az egészben, hogy a postán kezelés közben vlsz. jó magasról leejtették a dobozt, és a toronyhűtő a saját nagy súlya miatt magával húzta a konzolokat a becsapódás közben.

A dobozon elsőre nem látszott semmi, az eset kiderülése után néztem át jobban a csomagolást, és akkor láttam hogy a doboz egyik sarka legalább 2-3cm-ert be van horpadva.

Tehát a sarkára ejtették, és hiába volt rendesen becsomagolva meg ráírva ezer helyre hogy te szerencsétlen fax, normálisan bánj a csomaggal mert sérülékeny, ennyit ért az egész.


Ezt a kis történetet csak azért írtam le, hogy ha valaki a jövőben elolvassa akkor ennek tükrében bízza meg a magyar postát a szállítással.

Persze mindenhol előfordulhat az ilyen, de nekem már nem az első eset, hogy ha a posta hozta a csomagom akkor vagy úgy nézett ki mintha a kutya rágta volna meg, vagy ki sem hozták a házhoz és nekem kellett bemennem megkérdezni, hogy mi a fax van már (az MPL leadta a csomagot mert állítólag nem értek el, nyilván azért mert a futár fel sem hívott).

2022. szept. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7/


Szóval akkor leginkább az opciók csak pénz lehúzások?Mert ugye ha pl 1400Ft pluszt fizetek,hogy törékeny elvárná az ember,hogy vigyázzanak is rá.Lehet inkább becsomagolom pufiba aztán feladom simán ha véletlenül gond lesz akkor vissza fizetem a pénzt amit a kijelzőért kaptam.

2022. szept. 15. 00:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább arról szól, hogy éppen milyen hozzáállású emberek kezén megy át a csomag.

Ha kifogsz egy link éjszakai műszakost, aki úgy dobálja rá a csomagod a futószalagra, akkor kb. ennyit ért a plusz 1400 forintod.

Csomagold be úgy, hogy kibírja a dobálást és esést is, úgy jársz a legjobban.

2022. szept. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9/


Becsomagoltam úgy pufikkal,hogy a dobozban se tudjon mozdulni.

2022. szept. 15. 01:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!