Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Toshiba rossz márkának számít ?

A Toshiba rossz márkának számít ?

Figyelt kérdés

Az egyik Toshiba 2Tb-os belső HDD 2-3 év után váratlanul elromlott.

Vettem helyette egy ugyanolyat, de ez 1 hét után elromlott.

Vettem egy 2 TB-os külső Toshiba merevlemezt, ez is elromlott pár napon belül.

Nem értem az egészet, én eddig a Toshibát jó márkának tartottam.

Konkrétan ezeket vettem:


[link]


[link]



2022. szept. 15. 13:31
A kérdező szavazást indított:
A Toshiba rossz márka. Csak régen volt jó.
A Toshiba jó márka, csak 1-2 százalék esély van rá, hogy hibásakat fog ki az ember.
50 százalék az esély rá, hogy jó vagy rossz példányt kap az ember.
Leírom, hogy melyik márka a jó és miért.
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem különösebben rossz.

Ki lehet fogni rossz gyártási szériát bármelyik gyártótól - lásd például a Backblaze nevű tárhelyszolgáltató legutóbbi negyedéves jelentését:

[link]

2022. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bőven 1% alatt van a hibás arány, hiszen nyilván tesztelik eladás előtt.


Itt lassan esélyessé válik, hogy nem rossz szériákat fogtál ki, hanem nálad lesz gond... pl szar hálózati áram, vagy fos táp, vagy valamelyik más alkatrész, ami szétcseszi a feszültségeket. A HDD-k nem szeretik. Gépet cserélj, és kösd szünetmentes táp után.


Szóval villám gond szokott lenni? Közelben hashnál valaki nagyfogyasztó ipari gépeket, hegesztő, stb..? (Ezeknek külön ipari kábelt kell behúzniuk hivatalosan amúgy, de hát nem mindenhol van így, pl románia katasztrofális). Áramszünetek szoktak lenni? Más gépek romlanak el? (Tv, háztartási, stb... ami konnektorra van dugva, bármi?)

2022. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Toshiba nem egy rossz gyártó. Amit rossznak lehet mondani, az a Seagate HDD-k. Az enyém rendesen működik, még nem volt vele soha probléma, de statisztikák alapján a Seagate HDD-k romlanak el a legjobban, a WD-k a legkevésbé és középen van a Toshiba.
2022. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szokott áramszünet lenni minden hónapban 1-2 másodpercre, de szerencsére használok szünetmentes tápegységet számítógéphez is, és az összes Playstation-höz is.

Háztartási gépek nem szoktak elromlani szünetmentes készülék nélkül, csodálom is.

Közelben nem használ senki ipari gépeket.


FSP bronz tápegységet használok. Ezt vajon nem szereti a Toshiba?

2022. szept. 17. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. közepes minőség, tehát nem szabadna gondnak lennie.
2022. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!