Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szép lassan elkezd haldoklani...

Szép lassan elkezd haldoklani a vinyóm?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 2017-es, akkor újonnan vásárolt Toshiba 2 TB HDD-m (pontos típusa: DT01ACA200). Kifogástalanul működött korábban mindig, azonban nem olyan rég arra lettem figyelmes, hogy 1-2 adatot nem lehet róla átmásolni pendrive-ra. Így aztán el is indítottam a Hard Disk Sentinel programot, és azt írja az említett winchesternél, hogy Teljesítmény: 100%, Kondíció: 95%, alatta pedig ezt: "A lemez felületén található 8 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra."

A HDD Regenerator program segítene ebben valamit? Vagy inkább érdemes lenne elgondolkodnom egy mielőbbi HDD cserén? :/

Köszi!



2022. júl. 9. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2022. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha fontosak az adataid akkor csere. Amúgy ez a szöveg piszkosul pofátlan, nekem is volt hdd-m ami már a legelején kiírta ezt de csak a garancia idő után ment tönkre:D addig meg nem mertem rajta semmi fontosat tárolni, magyarán arra nem lehetett használni amire való(adatokat biztonsággal tárolni)
2022. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
#2 adattárolásra való, nem biztonságos tárolásra. Arra a biztonsági mentés való.
2022. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
3 és te mire csinálsz biztonsági mentést wc papírra?XD
2022. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Fontos adatokat már ne tárolj rajta, ami meg pótolhatatlan remélem le van mentve, mielőbb próbálj minden nélkülözhetetlen adatot menteni róla.
2022. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lyukkártyára. Viccet félretéve, 2x2 HDD Raid 1-ben, a két kettős között 20 km távolság van katasztrófa esetére (tűz, árvíz, villámcsapás, leomlik az épület, stb). Eddig egyetlen HDD-t kellett csak cserélni 9 év alatt, minden adat hiánytalanul megvan.
2022. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen HDD-t ajánlanátok, ami jól bírja, és egész gyors is? Pl. Seagate Barracuda?
2022. júl. 11. 12:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani, mert bármelyik elromolhat akár pár órás vagy hetes működés után is, ha gyári hibás.

Vegyél többet és párhuzamosan ments.

Nézd meg milyen márkák milyen típusait értékelik legjobban és vegyél olyanokat.

2022. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Seagate az egyik legmegbízhatatlanabb HDD gyártó. Messze nekik van a legtöbb meghibásodásuk. WD jelenleg a legmegbízahtóbb. Rajtuk kívül még a Toshiba van, akik olyan közepesen jó HDD-ket gyártanak és több nincs is már. Pár éve még volt a HGST (Hitachi), akik jó HDD-ket gyártottak, de megvette a WD. Az én 1TB-os Hitachi-m 11 éves és még mindig kivállóan működik.
2022. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!