Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4K-s videórögzítéshez milyen...

4K-s videórögzítéshez milyen sd kártya ajánlatos?

Figyelt kérdés
90 MB/s Írási sebesség elég vagy több kell?

2022. szept. 25. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Elég, de a több sem árt.

Minimum 512 GB-os kártya kell, mert azalatt 4K-ban elég hamar megtelik a tárhely. Egy pár perces videó is képes gigákat foglalni.

2022. szept. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MGéza ***** válasza:

Az nem csak a felbontástól hanem a felvétel minőségétől is függ, a kettőt gyakran keverik, pedig csak részben feddik át egymást.

Ha a telefonnak van elég belső memóriája akkor arra vedd fel majd másold át a tárhelyre vagy kártyára, úgy biztos nem fog akadni.

2022. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bitrátától függ, legalább ennyit kell a kártyának tudnia írási sebességben. Nem mindegy hogy telefon rögzíti eleve tömörítve, vagy nyersen egy profi kamera, mert ott nagyságrendi különbség van bitrátában.
2022. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mivel és hogy rögzítesz.


Nekem 130MB/sec-es 128GB-os kártya van a GoProban és gond nélkül felvesz több órányi anyagot a GoPro 4K60 HEVC-ben ( lásd az 512GB-os ajánlást fentebb... :D ).


Valami drágább és komolyabb cuccnál a 4K60 RAW már igényelhet a 90MB/sec környékénél jóval többet ( akár a többszörösét is ) de ott meg már nem SD-t használnak :)


Sima 4K30 H264-ben és 4K60 HEVC-ben rögzítő eszközökhöz ( telefonok, sportkamerák stb ) kényelmesen elég a 90MB/sec.

2022. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vágom a hogy hogy működik köszönöm :)

amit nem tudok az az hogy 4K 60fps-hez mennyi lenne a javasolt.

Mindenféleképp sd kártya mert egy canon 90D-be kell valamint egy DJI packet osmo és DJI mavic air 2-be lenne. 256gb szerintem elég amire nekem kell csak az írási sebességben nem vagyok otthon hogy mi az ajánlatos de közben kicsit utánanéztem és elég kevesnek írjak pár helyen.

Köszi a válaszokat akkor inkább hosszú távra gondolok és legalább egy 130-asat veszek

2022. szept. 26. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!