Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya javitásnál dióda...

Videókártya javitásnál dióda mérés mit jelent?

Figyelt kérdés
PCI-e adatvonalakat mértem dióda állású multiméterrel, és minden 3-4. leesett majdnem 0-ra (multiméter sípolt is) Ez azt jelenti, hogy több helyen is zárlatos és kuka?
2022. szept. 30. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem tudod, hogy mit kell mérni, illetve a mérési eredményeket nem tudod értelmezni, akkor minek csinálod egyáltalán? 😁

Nem baszogatäsból, de amit csinálsz annak így ebben a formában semmi értelme.

Először nézz utána, hogyan működik egyáltalán egy dióda. De annyit segítek, hogy amit csináltál azzal azt mérted, hogy van e szálszakadás az áramkörben. Ha van akkor nem sípol, ha nincs akkor pedig sípol.

2022. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
valami volt az egyik géppel és 2 kartyat is elrontott, és szervíz előtt gondoltam megnezem, ha hibat nem is tudok javitani, mi lehet a gond. amikor utana olvastam ott azt irtak, hogy sipolas eseten rovidzár van, és kuka a gpu :(
2022. szept. 30. 17:49
 3/5 A kérdező kommentje:
javitas: nem erre irtak, hogy kuka a GPU*
2022. szept. 30. 17:58
 4/5 DK-s ***** válasza:
70%
Szerintem inkább válassz valami egyszerűbb felépítésű elektronikát a tanuláshoz.
2022. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Erdekelt a dolog ezert nezegettem meg, persze nem ezen kell megtanulni, csak remenykedem, hogy nem lett kuka a vga
2022. szept. 30. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!