Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mini PC: vásárlás után könnyű...

Mini PC: vásárlás után könnyű a komponens-telepítés és mire használható?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy Mini PC-t, akkor garanciavesztés nélkül belepakolhatom a komponenseket (memória, háttértár, stb)? Nem tudom: milyen módon, hogyan van összerakva...

Notebook memória szokott kelleni az ilyenekbe?

Például találtam egyet, számomra megdöbbentő, hogy a (nem tudom mennyire hiteles) leírásban maximum 1 TB méretig kezeli a háttértárat, ez miért lehet egy korszerű gépnél?

Windows 11 elfut rajta?

[link]



2022. okt. 1. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Természetesen, hiszen az alkatrészek nélkül nem is működik 😃


Ez gyakorlatilag egy ház-táp-alaplap processzorral+hűtő. Minden mást venned kell bele ugyanúgy, tehát ssd, ram.

2022. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amd 4500U proci, támohatja a w11-et (személyes véleményem, hogy egy 💩, én még pár évig biztosan a 10-et ajánlom.)
2022. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és kimaradt... ennyiért kapsz komplett laptopot is jobb procival, rammal, billentyűzettel, kijelzővel, stb....

[link]


Szóval ez egy nagyon szar vétel.

2022. okt. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ha veszek egy Mini PC-t, akkor garanciavesztés nélkül belepakolhatom a komponenseket (memória, háttértár, stb)?"

Igen.


"Például találtam egyet, számomra megdöbbentő, hogy a (nem tudom mennyire hiteles) leírásban maximum 1 TB méretig kezeli a háttértárat, ez miért lehet egy korszerű gépnél?"

A hivatalos oldal szerint erre van tervezve:

"Dual-storage design with up to a 2.5-inch HDD up to 1 TB and an M.2 SSD up to 512 GB"

[link]

de ha találsz, rakhatsz bele nagyobbat is.


"Windows 11 elfut rajta?"

Elfuthat:

"Operating System:

Windows 10 Home

Windows 10 Pro

Windows 10 Pro Education

Windows 11 Pro

Windows 11 Home"

sőt bizonyos esetekben Windows 10-ről való ingyenes frissítés is lehetséges:

"Free Upgrade to Windows 11¹ (when available, see below); Barebone and Non-OS SKUs are excluded"

[link] techspec/


"Notebook memória szokott kelleni az ilyenekbe?"

A kézikönyv szerint:

"Your Mini PC comes with two SO-DIMM memory slots that allow you to install two DDR4 SO-DIMMs."

[link]

igen, laptop-memória megy bele.


"és mire használható?"

Irodai, multimédiás (böngészős, filmnézős) gépnek.

Olyan esetben jó, ahol kevés a hely.

2022. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Reménykedem benne, hogy még idenéztek.

A hivatalos manual meg a webshop-os leírásokat olvasva az vetődött fel bennem, hogy a Wi-Fi modult meg a Bluetooth modult például "külön árulják", amelyeket meg kell rendelnem ha ilyen gépet szeretnék, vagy tartalmazza?

A hivatalos manual (asus Mini PC PB62 esetén olvastam) instrukciókat ad a Wi-Fi modul beszerelésére például és mintha arra utalna hogy ez külön rendelhető...

Ilyen mini gépeknél hogy szokott ez lenni?

2022. okt. 1. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:

#5: Ez kiépítettségtől függ.

Vagy együtt szállítják vele, vagy külön bele kell építeni - jelen esetben alkalmasint egy 2230-as méretszabványú, M.2-es csatlakozójú wifi/BT kártya rakható bele, de felszerelhető USB-s csatlakozójú wifi/BT adapterrel is.

2022. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én örülnék, ha alapból a Wi-Fi kártyával érkezne és nem megrendelés után derülne ki, hogy mégsem, hanem külön kellett volna rendelni.

Rafinált módon a hivatalos manual-ban se írják le a tartozékokat.

"review" tesztek alapján - bár ezek külföldiek - elvileg tartalmazza azt hiszem, a regionális eltérésekre is felhívják a figyelmet úgyhogy bizonytalan vagyok.

2022. okt. 1. 18:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs a forgalmazónál a leírásban, akkor vedd úgy, hogy nincs benne, legfeljebb ha külön rendelsz, és mégis volt benne, amit amúgy nem hiszek, elállsz attól. Sajnos a forgalmazók sokszor csak annyit írnak, hogy Wifi+BT, azt nem mindig, hogy az opciók közül melyik, de talán ki tudják deríteni.

#4 "sőt bizonyos esetekben Windows 10-ről való ingyenes frissítés is lehetséges" ha komplett konfig volt benne Windows-zal...

2022. okt. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De nem értem még mindig.. mit akarsz wifi modulozni??? Ott a laptop, minden benne van, nagyobb teljesítményű, és még extraként hordozható is.
2022. okt. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van olyan Mini PC, amely sima (asztali) Intel Core i7-11700 processzorral érkezik, azzal egy laptop nem veszi fel a versenyt. :)
2022. okt. 5. 05:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!