Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megér plusz 100 ezret egy i7...

Megér plusz 100 ezret egy i7 1260p + ddr5 egy Ryzen 7 5825u + ddr4 el szemben?

Figyelt kérdés

Mind kettő egy ASUS Zenbook-ba van álltalános felhasználásra lenne használva.


Köszönöm a választ!



2022. okt. 5. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem. Még az 5825U SEM(!) éri meg. Ha csak netezés/filmezés/office, akkor egy amd 5500U bőven elég. nagyon max 6600U


vagy intel 1135G7, vagy 1215U felett bármi.


tehát ha nincs játék vagy valami hardverigényes dolog, akkor egyáltalán nem szükséges erős proci.


ellenben kijelzőben van mosf lehetőség ÓRIÁSIT előrelépni. OLED. Zenbookokból is van OLED kijelzős.


OLED-es asusokkal kapcsolatban arra fogyelj, hogy ram tekintetében nem bővíthetőek. tehát legyen benne a 16GB RAM, a 8 gihásak kerülendőek.


(DDR4-DDR5 különbség semmilyen szinten nem számít ilyen felhasználásban. a méret számít.)


Tehát pl ezt adja ki most legolcsóbbnak árukereső. Nagyon tudom ajánlani ilyen alap felhasználásra.

[link]


Vagy 2. legolcsóbb ez

[link]

Ebben már erősebb proci van (amd 5600H), illetve nem fhd, hanem nagyobb felbontású (szebb) a kijelző, szintén tetszetős. Bár ez nem 13.3", hanem 14". Nem tudom, hogy ez gép méretben jelent-e valamit, vagy a kávákból nyertek-e még kijelzőméretet, ennyire nem mentem bele. De hát nem győzöm reklámozni itt az OLED-es asusokat. Brutáljó, hogy elérhetőek végre, árazásban is barátinak mondható.

2022. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod igen mindenképpen Oled és 16gb ram csak a procikkal nem tudok dönteni mert hát azért szeretném legalább 5 évig használni én ez a kettő közül vacilálok:

[link]


[link]


de fontólóra veszem amit linkeltél H-jelzésűt nem szeretnék mert úgy tudom melegszik és magas a fogyasztása.

2022. okt. 5. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Őhm.... igen, az, ha terheled. De terhelés alatt a többiekre is ugyanez igaz. Net/film/office mellett nem lesz különbség, ha meg esetleg terhelnéd, akkor lehet jobban melegszik, de annyival többet is fog teljesíteni.


(Azt nem tudom, hogy esetleg vissza lehet-e fogni ~undervolt. Asztali amd-k nagyon könnyedén kezelhetőek biosból és ryzen masterből is, de laptoppal nincs tapasztalatom. Ha laptopnál is így van, akkor tovább fokozható az energiatakarékosság, és ez esetben a H jobb, mint az U, a jobb minőségű chip miatt. De ez csak zárójeles elmélet, nincs tapasztalatom vele, csak asztaliban.)

2022. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom én se sajnos eddig csak Inteles laptopom volt ott sose lehetett underclock-olni asztalinál már igen.

de pl van egy i7 6700hq laptopom és egy i3 4005u és sokkal hamarabb megeszi az aksit egy sima youtube nál az i7 mint az i3

2022. okt. 5. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már általános felhasználás és van olyan lehetőség akkor én a #1 által említett 6600U-t választanám. Teljesítményben nem sokkal, inkább hatékonyságban jobb az 5000-res Ryzeneknél és ebben már van AV1 enkóder ami 5-7 éves távon már kincset fog érni az online videotartalmak esetében.
2022. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!